Rozmowa z żeglarką Joanną Pajkowską

22-05-2019

Kobiety mi mówią, że je podbudowałam. Czują, że mogą coś w życiu zrobić. To jest bardzo fajne – powiedziała Joanna Pajkowska, żeglarka, która jako pierwsza Polka samotnie opłynęła świat bez zawijania do portu, trasą wokół trzech przylądków.

Podziel się ze znajomymi
W studiu z Joanną Pajkowską
W studiu z Joanną Pajkowską | Marta Komorowska
O tym, że sobie dam radę byłam przekonana wiele lat wcześniej. Nie wiem skąd to miałam. Ale bez tego przekonania człowiek nie wypłynie. Trzeba mieć w sobie pewność, że dam radę – przyznała żeglarka w rozmowie z Martą Komorowską

Joanna Pajkowska, jako pierwsza w historii Polka opłynęła świat bez zawijania do portu. Rejs na 40-stopowym, albuminowym jachcie Fanfan rozpoczął się 23 września w Plymouth w Wielkiej Brytanii, a zakończył w tym samym porcie 12 maja. Wyprawa trwała 216 dni. W tym czasie żeglarka opłynęła glob wokół trzech przylądków: Dobrej Nadziei, Leeuwin i Hornu. Joanna Pajkowska ma 51 lat i mieszka w Warszawie.

Otrzymuję teraz bardzo dużo mejli i telefonów z gratulacjami, to jest bardzo przyjemne jak ludzie mówią mi miłe rzeczy i gratulują, a szczególnie kobiety - przyznała żeglarka. Mówią, że czują się podbudowane, że też mogą coś w życiu zrobić. To fajne. Wydaje mi się, ze zmotywowałam grupę osób do czegokolwiek. Bo nie mówię, że teraz wszyscy mają wsiadać na łódkę i płynąć samotnie dookoła świata. Absolutnie nie. Bo jest to trudne i ogromne wyzwanie. Ale chodzi o jakiekolwiek inne przedsięwzięcie, o to żeby poczuć , w głowie sobie zaprogramować, że damy radę.


Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.
Rozmowa z Joanną Pajkowską krótka cz.1
Rozmowa z Joanną Pajkowską krótka cz.2
Cała rozmowa z Joanną Pajkowską

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto