"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. I

14-06-2017

"Coraz bardziej nie rozumiem tego świata. Nie potrafię zrozumieć tej wszechogarniającej nas nienawiści. To jest teraz 'czas rzucania kamieni'"..

Podziel się ze znajomymi
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem z KBP
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem z KBP | www.koszalin.gosc.pl
W Koszalinie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Gość na Plus". Tym razem na zaproszenie Radia Plus i Tygodnika "Gość Niedzielny" 8 czerwca do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przybył Adam Woronowicz. Rozmowę z nim przeprowadzili Alicja Górska z Radia Plus i ks. Wojciech Parfianowicz z Tygodnika "Gość Niedzielny".

Co go definiuje jako aktora- kolejne role, życie, to co się dzieje w Polsce i na świecie? Czy aktor to po prostu rzemieślnik, który ma dobrze wykonać zadanie aktorskie, czy jednak ktoś w rodzaju posłańca wartości, który grając w filmie nie pokazuje tylko siebie, ale też firmuje całe dzieło? Czy przyjąłby rolę w kontrowersyjnym przedstawieniu "Klątwa"? Jakie, jego zdaniem, są granice artystycznego wyrazu? O to pytaliśmy naszego gościa. Odpowiedzi na te pytania w pierwszej części naszej rozmowy, której emisja odbyła się 13 czerwca na naszej antenie. Druga część rozmowy 20 czerwca po godz. 17.00 w Radiu Plus Koszalin.

"Coraz bardziej nie rozumiem tego świata. Nie potrafię zrozumieć tej wszechogarniającej nas nienawiści. To jest teraz, mówiąc biblijnie, 'czas rzucania kamieni'. Mam wrażenie, że każdy rzuca w każdego, nie patrząc. Liczy się, żeby rzucić celnie. Ale wierzę, że przyjdzie taki czas zbierania kamieni"- mówił Adam Woronowicz w KBP.

Adam Woronowicz to aktor teatralny i filmowy. Ma na swoim koncie wiele ról, m.in. psychopatycznego, seryjnego mordercy- weterynarza Lucjana Staniaka, zesłanego na Syberię z całą rodziną - męża i ojca Jana Dolinę, ekscentrycznego i mrocznego kantora scholi gregoriańskiej Jana Rudzkiego, okrutnego gangstera o pseudonimie "Gruby", wielkiego człowieka, kapłana i Polaka - męczennika czasów komunizmu ks. Jerzego Popiełuszkę, a także franciszkanina, człowieka renesansu - męczennika II wojny światowej o. Maksymiliana Kolbego. To tylko niektóre postaci, w które wcielił się jako aktor filmowy Adam Woronowicz.

Jesienią zobaczymy go także w nowym serialu TVN "Diagnoza". Będą też premiery kinowe z nim w obsadzie.

Adam Woronowicz jest absolwentem warszawskiej PWST. Występował w warszawskim Teatrze Rozmaitości, następnie Teatrze Powszechnym, potem znów w Teatrze Rozmaitości. Prywatnie jest mężem i ojcem trójki dzieci.

Alicja Górska

"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. I odc. 1
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. I odc. 2
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. I odc. 3
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. I odc. 4
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. I odc. 5

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto