"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. II

21-06-2017

Aktor wszechstronny.. Uważa, że łatwiej grać tego, który bije, niż tego, który jest bity. W kinie mogliśmy zobaczyć go m.in. w roli świętego, ale i gangstera oraz seryjnego mordercy.

Podziel się ze znajomymi
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem | www.koszalin.gosc.pl
Adam Woronowicz- aktor wszechstronny… uważa, że łatwiej grać tego, który bije, niż tego, który jest bity. W kinie mogliśmy zobaczyć go m.in. w roli świętego, ale i gangstera oraz seryjnego mordercy. Jesienią zobaczymy go w serialu telewizyjnym „Diagnoza” oraz w filmie „Dwie korony”.

8 czerwca aktor odwiedził Koszalin. Przyjechał na zaproszenie Radia Plus i „Gościa Niedzielnego”. Poniżej druga część tego spotkania. Wywiad z Adamem Woronowiczem poprowadzili Alicja Górska z Radia Plus i ks. Wojciech Parfianowicz z Tygodnika „Gość Niedzielny”. W tej odsłonie programu „Gość na Plus” było nie tylko o aktorstwie, ale także o rodzinie i najważniejszych dla niego wartościach.

Adam Woronowicz to aktor teatralny i filmowy. Do tej pory współpracował ze znanymi reżyserami, m.in. z Małgorzatą Szumowską ("Body/Ciało"), Januszem Zaorskim ("Syberiada polska"), Marcinem Wroną ("Chrzest", "Demon"), Marcinem Koszałką ("Czerwony pająk") czy Mariuszem Gawrysiem ("Sługi boże"), Borysem Lankoszem ("Rewers"), Leszkiem Dawidem ("Ki"), Sławomirem Fabickim ("Miłość"). Najbardziej kojarzony jest z rolą ks. Jerzego Popiełuszki w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas" w reż. Rafała Wieczyńskiego. Wziął też udział w wielkim projekcie „Biblia audio”.
Jest żonaty i ma troje dzieci. Angażuje się charytatywnie, m.in. na rzecz białostockiego stowarzyszenia "Jasny Cel".

Alicja Górska

"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. II odc. 1
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. II odc. 2
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. II odc. 3
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. II odc. 4
"Gość na Plus" z Adamem Woronowiczem cz. II odc. 5

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto