"GOŚĆ na PLUS" z prof. Bogdanem Chazanem cz. II

08-06-2015

Czy jest za całkowitym zakazem aborcji w Polsce? Czy jego zdaniem naprotechnologia to faktycznie ratunek dla bezpłodnych par?

Podziel się ze znajomymi
Od lewej: ks. Wojciech Parfianowicz, Alicja Górska, prof. Bogdan Chazan
Od lewej: ks. Wojciech Parfianowicz, Alicja Górska, prof. Bogdan Chazan | Katarzyna Matejek "Gość Niedzielny"
Wybitny specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa – prof. Bogdan Chazan był pierwszym gościem cyklu wywiadów „Gość na Plus”.
Spotkanie z nim odbyło się 18 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Tydzień temu emitowaliśmy w Radiu Plus Koszalin pierwszą część spotkania, kiedy to nasz gość odnosił się do tzw. „sprawy Chazana”. Mówił też sporo na temat aborcji i in vitro (można tego posłuchać w zakładce PROGRAMY/ GOŚĆ NA PLUS cz.I).
Emisja drugiej części tego wywiadu "Gość na Plus" odbyła się 28 maja po godz. 17.00 w Radiu Plus Koszalin.
Spotkanie w bibliotece prowadzili: Alicja Górska, dyrektor Radia Plus Koszalin oraz ks. Wojciech Parfianowicz, kierownik koszalińskiego oddziału „Gość Niedzielny”.

W Polsce trwa zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim „Stop aborcji”. Autorzy projektu, Fundacja Pro- prawo do życia, domagają się zmiany ustawy z 1993 roku, dopuszczającej aborcję w 3 przypadkach. Czy prof. jest za całkowitym zakazem aborcji w Polsce?
Profesor działa w fundacji MaterCare, która promuje m.in. naprotechnologię, jako sposób walki z niepłodnością. Czy jego zdaniem naprotechnologia to faktycznie ratunek dla bezpłodnych par?
W szpitalu Świętej Rodziny wprowadził standardy dotyczące poronień i organizował pierwsze w Polsce pogrzeby dzieci zmarłych przed narodzeniem. To rzadka praktyka w polskich szpitalach. Czy nie powinny odbyć się w tej sprawie kontrole z NFZ lub z ministerstwa zdrowia?
Na te pytania odpowiedzi w programie "Gość na Plus" cz. II.

Bogdan Chazan pochodzi z Podlasia. Jest lekarzem ginekologii i położnictwa. Ukończył studia na Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zdobywał m.in. w wiejskiej przychodzi i w pogotowiu ratunkowym. Pracował także w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Przez 10 lat był dyrektorem szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie. Odbył szkolenia specjalistyczne w wielu ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą m.in. na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Holandii i Kanadzie. Tytuł profesora nauk medycznych uzyskał 17 lat temu. Wykładał m.in. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Był inicjatorem akcji "Rodzić po ludzku", dzięki której w szpitalach wprowadzono porody rodzinne i znieczulenie dla pacjentek.

Alicja Górska; alicja.gorska@radioplus.pl
"GOŚĆ na PLUS" z Bogdanem Chazanem cz.II odc.1
"GOŚĆ na PLUS" z Bogdanem Chazanem cz.II odc.2
"GOŚĆ na PLUS" z Bogdanem Chazanem cz.II odc.3
"GOŚĆ na PLUS" z Bogdanem Chazanem cz.II odc.4
"GOŚĆ na PLUS" z Bogdanem Chazanem cz.II odc.5
"GOŚĆ na PLUS" z Bogdanem Chazanem cz.II odc.6

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto