"GOŚĆ na PLUS" z Markiem Kamińskim cz. I

14-10-2015

Pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył dwa bieguny Ziemi w jednym roku. Dwukrotnie przepłynął jachtem Atlantyk, przeszedł Grenlandię, dotarł do źródeł Amazonki. Stanął na szczycie Kilimandżaro. Ostatnio odbył wyprawę do grobu św. Jakuba w Hiszpanii.

Podziel się ze znajomymi
Marek Kamiński
Marek Kamiński | Edward Grzegorz Funke
Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie. Studiował filozofię i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Autor lub współautor kilkunastu książek. Założyciel fundacji, która pomaga chorym dzieciom w pokonywaniu barier i spełnianiu marzeń. Realizuje także projekty edukacyjne. Laureat wielu nagród. Od lat także przedsiębiorca, mąż i ojciec dwójki dzieci.
Chyba jednak najbardziej kojarzy się z podróżowaniem, ale nie takim wakacyjnym z biurem podróży.
Pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył dwa bieguny Ziemi w jednym roku. To było w 1995 roku, a w 2004 ponownie wyprawa na bieguny. Tym razem z niepełnosprawnym Janem Melą.
Dwukrotnie przepłynął jachtem Atlantyk, przeszedł Grenlandię, dotarł do źródeł Amazonki. Stanął na szczycie Kilimandżaro, Góry Kościuszki i Mont Blanc.
Ostatnio odbył kolejną, jak sam mówi, być może ostatnią wielką podróż. Przeszedł 4 tys. km w 119 dni z Kaliningradu do Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób św. Jakuba.

Mowa o znanym podróżniku Marku Kamińskim. Spotkanie z nim odbyło się 8 października w auli koszalińskiego „Bronka”. Było to spotkanie z cyklu „Gość na Plus”. Poprowadzili je Alicja Górska z Radia Plus oraz ks. Wojciech Parfianowicz z „Gościa Niedzielnego”. Poniżej pierwsza część relacji z tego spotkania.

alg

"Gość na Plus" z Markiem Kamińskim cz. I odc.1
"Gość na Plus" z Markiem Kamińskim cz. I odc.2
"Gość na Plus" z Markiem Kamińskim cz. I odc.3
"Gość na Plus" z Markiem Kamińskim cz. I odc.4
"Gość na Plus" z Markiem Kamińskim cz. I odc.5

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto