"GOŚĆ na PLUS" z Markiem Kamińskim cz. II

20-10-2015

Czy możemy dzisiaj mówić o kryzysie tożsamości Europejskiej? W związku z napływem uchodźców rodzą się obawy związane z zetknięciem się cywilizacji europejskiej z zupełnie inną cywilizacją muzułmańską. Czy chodzi bardziej o siłę tamtego świata, czy słabość naszego?

Podziel się ze znajomymi
Spotkanie z Markiem Kamińskim z cyklu "Gość na Plus"
Spotkanie z Markiem Kamińskim z cyklu "Gość na Plus" | Edward Grzegorz Funke
Znany podróżnik i polarnik Marek Kamiński był gościem spotkania z cyklu „Gość na Plus”. Spotkanie to odbyło się w auli koszalińskiego „Bronka”. Marek Kamiński opowiadał głównie o wrażeniach ze swojej ostatniej wyprawy do Santiago de Compostela. Pokonał wówczas 4 tysiące kilometrów z Kaliningradu do grobu św. Jakuba w Hiszpanii. Zapraszamy do wysłuchania drugiej części relacji ze spotkania z Markiem Kamińskim. Spotkanie poprowadzili Alicja Górska z Radia Plus oraz ks. Wojciech Parfianowicz z Tygodnika „Gość Niedzielny”.
O czym w tej części rozmowy?
Ból- nieodłączny jego towarzysz, bo przy tak ekstremalnych wyprawach pojawiać się musiał. Można powiedzieć, że go sobie wybrał, podczas gdy wielu robi wszystko, żeby od niego uciec. Czy to cena, którą warto zapłacić? W świecie nastawionym na sukces nieosiągnięcie celu to porażka. Jak wyzwolić się z presji, że trzeba być "naj"? Jak wygląda codzienność Marka Kamińskiego? Pierwszym krokiem w opracowanej przez niego metodzie wychowawczej "Biegun", która uczy młodych ludzi zdobywania celów, jest określenie swojego bieguna, czyli największego marzenia, do którego chce się dążyć. Co dzisiaj jest biegunem dla Marka Kamińskiego?

Odpowiedzi na te i inne pytanie w drugiej części relacji ze spotkania z Markiem Kamińskim.

Kolejnym gościem z cyklu "Gość na Plus" będzie Krzysztof Zanussi. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia w Kinie Kryterium. Rozpocznie się projekcją jego ostatniego filmu "Obce ciało" o godz. 18.00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Po pokazie filmu spotkanie z reżyserem. Zapraszamy!

alg
"Gość na Plus" z Markiem Kamińskim cz. II odc.1
"Gość na Plus" z Markiem Kamińskim cz. II odc.2
"Gość na Plus" z Markiem Kamińskim cz. II odc.3
"Gość na Plus" z Markiem Kamińskim cz. II odc.4
"Gość na Plus" z Markiem Kamińskim cz. II odc.5

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto