"Gość na Plus" z Krzysztofem Zanussim cz. I

03-12-2015

Wybitny reżyser filmowy, scenarzysta, autor kilkunastu publikacji książkowych oraz wykładowca akademicki. Wyreżyserował prawie 30 filmów pełnometrażowych fabularnych, m.in. „Iluminacja”, „Struktura kryształu”, „Cwał”, „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Persona non grata”.

Podziel się ze znajomymi
Spotkanie "GOŚĆ na PLUS" z Krzysztofem Zanussim w Kinie Kryterium w Koszalinie poprzedzone było projekcją jego najnowszego filmu "Obce ciało"
Spotkanie "GOŚĆ na PLUS" z Krzysztofem Zanussim w Kinie Kryterium w Koszalinie poprzedzone było projekcją jego najnowszego filmu "Obce ciało" | www.koszalin.gosc.pl
Wybitny reżyser filmowy, scenarzysta, autor kilkunastu publikacji książkowych oraz wykładowca akademicki Krzysztof Zanussi odwiedził 1 grudnia Koszalin. Przybył na zaproszenie Radia Plus i Tygodnika "Gość Niedzielny".
Zanussi wyreżyserował prawie 30 filmów pełnometrażowych fabularnych, m.in. „Iluminacja”, „Struktura kryształu”, „Cwał”, „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Persona non grata”. Ma w swoim dorobku artystycznym także produkcje telewizyjne. Jako reżyser doczekał się międzynarodowego uznania. W roku 1984 za film "Rok spokojnego słońca" otrzymał Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Roku później za ten sam film został nominowany do Złotego Globu. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył też studia na wydziale reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi.
Podczas spotkania w Kinie Kryterium w Koszalinie reżyser przez półtorej godziny opowiadał o swojej rodzinie, filmach, ale przede wszystkim o życiu, sztuce i o Bogu. Kino wypełnione było po brzegi. Zapraszamy na pierwszą część tej rozmowy. Spotkanie prowadzili Alicja Górska z Radia Plus i ks. Wojciech Parfianowicz z Tygodnika „Gość Niedzielny”.

Druga część tego wywiadu we wtorek (8 grudnia) po godz. 17.00 w Radiu Plus Koszalin.


"Gość na Plus" z Krzysztofem Zanussim cz I odc. 1
"Gość na Plus" z Krzysztofem Zanussim cz I odc. 2
"Gość na Plus" z Krzysztofem Zanussim cz I odc. 3
"Gość na Plus" z Krzysztofem Zanussim cz I odc. 4
"Gość na Plus" z Krzysztofem Zanussim cz I odc. 5

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto