Guru w Operze

12-04-2019

W ten weekend na scenę Opery na Zamku wraca spektakl „Guru” znanego francuskiego kompozytora Laurenta Petitgirarda pod batutą samego maestro.

Podziel się ze znajomymi
Guru w Operze
Guru w Operze | fot. opera na zamku
Opera Guru to spojrzenie na ostatnie dni sekty, prowadzonej przez opętanego przywódcę. Początkowo jego zamiarem było pozbawienie swoich wiernych ich majątków. Ale Guru zaczyna wierzyć w swoją nadprzyrodzoną moc, chce być zbawcą, prorokiem. Demoniczny przywódca rozpoczyna przygotowania do wielkiej „podróży”, która pozwoli wyznawcom spotkać się w sferze bezcielesnej. Opór stawia tylko jedna kobieta, Marie, niedawno przyjęta członkini sekty. Zachowując zdrowy rozsądek w obliczu masowego szaleństwa, zdecydowanie wyróżnia się spośród innych postaci. Podejmuje walkę z Guru, by powstrzymać machinę zła, ocalić siebie i pozostałych.
Spektakl w sobotę o 19. Zaś w niedzielę o godzinie 18 specjalna oferta dla studentów w ramach cyklu Operacja Student. Spektakl poprzedzi krótki wstęp. O operze opowie Bożena Bujnicka – asystent reżysera i jednocześnie odtwórczyni roli Iris. Bilety po 25 zł.
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto