Pomoc dla ofiar ataków na Sri Lance

23-04-2019

Do ponad 300 wzrosła liczba ofiar po serii wybuchów na Sri Lance. Do ataku doszło w niedzielę wielkanocną w kilku kościołach i hotelach. Dziś na miejscu trwa żałoba narodowa. O modlitwę w intencji ofiar apeluje także przewodniczący episkopatu Polski. O prześladowaniu chrześcijan Marta Komorowska

Podziel się ze znajomymi
Magazyn Reporterów Radia PLUS Warszawa
Magazyn Reporterów Radia PLUS Warszawa | RPW
Zastanawia nas fakt, skąd taki wybuch wśród muzułmanów, którzy tak samo jak chrześcijanie byli prześladowani na Sri Lance. Nie było powodu, żeby uderzyć właśnie tam, właśnie w tym czasie. Dlaczego że ten kraj był krajem otwartym, jest krajem otwartym, a dzisiaj jest krajem żałoby - przyznaje ks dr Andrzej Paś z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Dziś mniejszość chrześcijańska liczy tam około 6-7 procent wiernych. Większość stanowią buddyści i hindusi.

Ci którzy są odpowiedzialni odpowiedzialni za tę tragedię na Sri Lance czyli fundamentaliści islamscy oni próbują pokazać, że świat kościół jest wypalony z wartości, jałowy. I te niczyją ziemię trzeba zasiać, wizją jakiegoś skrajnego Koranu ale to nie jest prawda. Bo gdyby tak było to nie interesowały by nas ataki terrorystyczne. Ani to co się dzieje z chrześcijanami na świecie a to jednak ludzi interesuje.
To co możemy robić to pokazywać innym, że rzeczywiście moje chrześcijaństwo jest prawdziwe, że nie potrzebuję innej religii, żeby czuć się wolnym i szczęśliwym.

Pomoc dla Sri Lanki

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto