Koncert Krystyny Prońko

13-04-2016

Radio Plus zaprasza na koncert gwiazdy polskiej estrady Krystyny Prońko. Artystka swoje największe przeboje zaśpiewa już 16 kwietnia w Hotelu Lenart w Wieliczce.

Podziel się ze znajomymi
koncert
koncert
Krystyna Prońko zaczynała w zespole Relaks,potem nagrodzono ją na festiwalach w Opolu i Lublinie za utwory: „Po co ci to chłopcze” oraz „Umarłe krajobrazy”. Jednym z jej najbardziej znanych przebojów jest piosenka „Jesteś lekiem na całe zło”.

Absolwentka wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, występowała w Dreźnie, Sopocie i Castlebar i była wielokrotnie nagradzana. Pojawiała się również na festiwalach jazzowych m.in. Jazz Jamboree i Praski Festiwal Jazzowy. Serca publiczności skradła takimi utworami jak: „Papierowe ptaki”, „Bożek gorzelny”, „Małe tęsknoty” i „Modlitwa o miłość prawdziwą”.

Oprócz działalności estradowej zajmowała się publicystyką muzyczną, brała udział w audycjach radiowych, wykładała na wyższych uczelniach. Zagrała główną rolę w rock operze „3400 lat po Ikarze”. W 1998 roku ukazała się jej płyta „Złość” na której znalazły się takie utwory jak: „10 w skali Beauforta”, „Księżycowa noc” i „ Ty wiesz najlepiej”. Najnowszy album wydany w 2006 roku nosił tytuł „Jestem po prostu”, zaś rok później ukazał się album zawierający największe przeboje artystki zatytułowany „Poranne łzy i inne tęsknoty”.

Zaproszenia na koncert Krystyny Prońko do wygrania w programie Luz Plus.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto