W Twoim mieście!
radioplus.pl Światowe Dni Młodzieży 2016 Miasta Kraków Papież Franciszek w Krakowie! Pozdrowił wiernych z okna papieskiego

Papież Franciszek w Krakowie! Pozdrowił wiernych z okna papieskiego

28-07-2016
Kategoria: Kraków

Najpierw rozmawiał z prezydentem, spotkał się z biskupami i wygłosił pierwszą w naszym kraju przemowę. Papież Franciszek jest już w Polsce.

Podziel się ze znajomymi
Malaysian Airlines / wikimedia.org
Malaysian Airlines / wikimedia.org
Już na lotnisku w Balicach Ojciec Święty pozdrawiał pielgrzymów, w symbolicznym geście ucałował też małą dziewczynkę. Po drodze do Krakowa zamienił limuzynę na papa-mobile. Franciszek przesiadł się do białego pojazdu przy klasztorze Sióstr Norbertanek. Tłumy pielgrzymów liczyły na ten moment, by przywitać papieża w Polsce. - Był bardzo uśmiechnięty! Myślę, że było to również jego pragnienie, by przejechać tędy tak powoli i spotkać się z każdym, osobiście - mówią pielgrzymi, którym po drodze udało się zobaczyć Ojca Świętego.

Wieczorem - wzorem swoich poprzedników - przemówił do młodzieży z okna papieskiego przy Franciszkańskiej 3. Rozpoczynając niespełna dziesięciominutowe spotkanie, poprosił o modlitwę w intencji Macieja Szymona Cieślaka, 22-letniego studenta sztuki plastycznej i wolontariusza ŚDM, który zmarł na raka i nie dożył święta młodych.

Niektórzy pielgrzymi już od godziny 10.00 rano czekali przed oknem, by mieć najlepsze miejsce i znaleźć się jak najbliżej papieża. - Udało się nam go zobaczyć! Akurat spojrzał w naszą stronę, więc było to niezwykłe uczucie. Machał do nas, widać że bardzo go cieszą pielgrzymi, którzy przybyli tu specjalnie, żeby go zobaczyć.

Franciszek jest trzecim papieżem, po Janie Pawle II i Benedykcie XVI , który pojawił się w oknie i przemówi do młodych.
Posłuchaj materiału Tomasza Zielekiewicza

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto

Dodaj zdjęcie

Wyślij nam swoje zdjęcie związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Wszystkie zdjęcia opublikujemy w naszej galerii.

Imię


Miasto


Tytuł zdjęcia


Opis zdjęcia
Przesłanie zdjęć, historyjek, filmików etc (materiałów) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne i wielokrotne publikowanie tych materiałów w serwisie internetowym www.radioplus.pl oraz na antenie radia Plus.
Przesłanie materiałów jest równoznaczne ze złożeniem zapewnienia, iż przesyłającemu przysługują wszelkie niezbędne prawa, tym autorskie prawa majątkowe  w stosunku do nadesłanych materiałów mających charakter utworów w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w zakresie niezbędnym dla publikacji, oraz wyrażenia zgody na publikację przez osoby trzecie. Przesyłający oświadcza również, że materiały, o których mowa w zdaniu poprzednim nie będą naruszały przepisów prawa, ani jakichkolwiek prawem chronionych dóbr osób trzecich, w tym praw do wizerunków W przypadku, gdyby którekolwiek z powyższych oświadczeń okazało się nieprawdziwe, przesyłający zwolni nadawcę z jakiejkolwiek odpowiedzialności względem osób trzecich. Ponadto, w odniesieniu do treści oświadczenia dotyczącego posiadania praw do dysponowania materiałami  przesyłający oświadcza, że nadawca nie będzie zobowiązany do ponoszenia jakichkolwiek opłat na rzecz osób trzecich bądź organizacji reprezentujących twórców i uprawnionych z tytułu praw pokrewnych, tak z Polski, jak i z zagranicy.
Przesłanie materiałów  jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przesyłającego  na podanie  jego danych osobowych tj. imienia i nazwy miejscowości oraz zgody na umieszczanie pod materiałami komentarzy.