W Twoim mieście!
radioplus.pl Światowe Dni Młodzieży 2016 Miasta Kraków Papież Franciszek odwiedził siostry Prezentki

Papież Franciszek odwiedził siostry Prezentki

28-07-2016
Kategoria: Kraków

Śpiewy, tańce i wspólna modlitwa. Siostry Prezentki powitały papieża Franciszka. Ojciec Święty zatrzymał się w zakonie dosłownie na 15 minut.

Podziel się ze znajomymi
Malaysian Airlines / wikimedia.org
Malaysian Airlines / wikimedia.org
Mimo, że wizyta była krótka, siostry są szczęśliwe, że papa znalazł dla nich chwilę. Na powitanie Ojca Świętego chór złożony z uczniów szkoły prowadzonej przez siostry zaśpiewał hymn Światowych Dni Młodzieży. A tłum zebrany przed zakonem nie ukrywał swojej radości.

- Jesteśmy bardzo wzruszone i zadowolone, że Ojciec Święty odwiedził nasz dom i naszą szkołę. Z tego powodu jesteśmy Panu Bogu bardzo wdzięczne. Papież Franciszek otrzymał od nas kielich i ornat - mówi siostra Alina z zakonu Prezentek.

W czasie spotkania Ojciec Święty pomodlił się przed obrazem Matki Boskiej od wykupu niewolników i ucałował relikwię błogosławionej Siostry Zofii Czeskiej z Maciejowic.
Posłuchaj materiału Agnieszki Kucjas

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto

Dodaj zdjęcie

Wyślij nam swoje zdjęcie związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Wszystkie zdjęcia opublikujemy w naszej galerii.

Imię


Miasto


Tytuł zdjęcia


Opis zdjęcia
Przesłanie zdjęć, historyjek, filmików etc (materiałów) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne i wielokrotne publikowanie tych materiałów w serwisie internetowym www.radioplus.pl oraz na antenie radia Plus.
Przesłanie materiałów jest równoznaczne ze złożeniem zapewnienia, iż przesyłającemu przysługują wszelkie niezbędne prawa, tym autorskie prawa majątkowe  w stosunku do nadesłanych materiałów mających charakter utworów w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w zakresie niezbędnym dla publikacji, oraz wyrażenia zgody na publikację przez osoby trzecie. Przesyłający oświadcza również, że materiały, o których mowa w zdaniu poprzednim nie będą naruszały przepisów prawa, ani jakichkolwiek prawem chronionych dóbr osób trzecich, w tym praw do wizerunków W przypadku, gdyby którekolwiek z powyższych oświadczeń okazało się nieprawdziwe, przesyłający zwolni nadawcę z jakiejkolwiek odpowiedzialności względem osób trzecich. Ponadto, w odniesieniu do treści oświadczenia dotyczącego posiadania praw do dysponowania materiałami  przesyłający oświadcza, że nadawca nie będzie zobowiązany do ponoszenia jakichkolwiek opłat na rzecz osób trzecich bądź organizacji reprezentujących twórców i uprawnionych z tytułu praw pokrewnych, tak z Polski, jak i z zagranicy.
Przesłanie materiałów  jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przesyłającego  na podanie  jego danych osobowych tj. imienia i nazwy miejscowości oraz zgody na umieszczanie pod materiałami komentarzy.