W Twoim mieście!
radioplus.pl Światowe Dni Młodzieży 2016 Miasta Kraków Papież Franciszek pojechał na Błonia tramwajem!

Papież Franciszek pojechał na Błonia tramwajem!

29-07-2016
Kategoria: Kraków

Najpierw odebrał klucze do miasta, potem - tramwajem z osobami niepełnosprawnymi - pojechał na Błonia. W czwartek Papież Franciszek dojechał tramwajem do Parku Jordana, potem przesiadł się do papa mobile i przejechał wśród tłumu wiernych.

Podziel się ze znajomymi
Malaysian Airlines / wikimedia.org
To była naprawdę krótka uroczystość. Prezydent Jacek Majchrowski powitał papieża Franciszka w Krakowie i w symbolicznym geście przekazał mu klucz do bram miasta. A klucz był wyjątkowy - wykonany z brązu i mosiądzu, częściowo złocony i srebrzony, z motywami krakowskich zabytków.

Prezydentowi towarzyszyli młodzi ludzie w strojach krakowskich i strażak z Wieży Mariackiej, który po przekazaniu klucza odegrał Hejnał Mariacki. Klucz został zaprojektowany przez rzeźbiarza i malarza Jana Siutę w 2007 r., specjalnie na Jubileusz 750-lecia Lokacji Miasta Krakowa.

Po chwili, po przekazaniu kluczy, Papież Franciszek pobłogosławił zgromadzonych przed oknem papieskim i wsiadł do tramwaju, w którym znajdowały się młode osoby niepełnosprawne razem ze swoimi opiekunami. Biało-żółty skład przejechał do przystanku Park Jordana. Potem Ojciec Święty przesiadł się do papa mobile i przejechał wśród zgromadzonych na Błonia.
Posłuchaj materiału Katarzyny Zykubek

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto

Dodaj zdjęcie

Wyślij nam swoje zdjęcie związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Wszystkie zdjęcia opublikujemy w naszej galerii.

Imię


Miasto


Tytuł zdjęcia


Opis zdjęcia
Przesłanie zdjęć, historyjek, filmików etc (materiałów) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne i wielokrotne publikowanie tych materiałów w serwisie internetowym www.radioplus.pl oraz na antenie radia Plus.
Przesłanie materiałów jest równoznaczne ze złożeniem zapewnienia, iż przesyłającemu przysługują wszelkie niezbędne prawa, tym autorskie prawa majątkowe  w stosunku do nadesłanych materiałów mających charakter utworów w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w zakresie niezbędnym dla publikacji, oraz wyrażenia zgody na publikację przez osoby trzecie. Przesyłający oświadcza również, że materiały, o których mowa w zdaniu poprzednim nie będą naruszały przepisów prawa, ani jakichkolwiek prawem chronionych dóbr osób trzecich, w tym praw do wizerunków W przypadku, gdyby którekolwiek z powyższych oświadczeń okazało się nieprawdziwe, przesyłający zwolni nadawcę z jakiejkolwiek odpowiedzialności względem osób trzecich. Ponadto, w odniesieniu do treści oświadczenia dotyczącego posiadania praw do dysponowania materiałami  przesyłający oświadcza, że nadawca nie będzie zobowiązany do ponoszenia jakichkolwiek opłat na rzecz osób trzecich bądź organizacji reprezentujących twórców i uprawnionych z tytułu praw pokrewnych, tak z Polski, jak i z zagranicy.
Przesłanie materiałów  jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przesyłającego  na podanie  jego danych osobowych tj. imienia i nazwy miejscowości oraz zgody na umieszczanie pod materiałami komentarzy.