W Twoim mieście!
radioplus.pl Światowe Dni Młodzieży 2016 Miasta Łódź Światowe Dni Młodzieży - podsumowanie w Łodzi

Światowe Dni Młodzieży - podsumowanie w Łodzi

26-07-2016
Kategoria: Łódź

Irakijczyk zatrzymany w związku z materiałami wybuchowymi i kradzież plecaka - to jedyne dwa przestępstwa, jaki odnotowała policja podczas diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji łódzkiej. We wtorek przedstawiciele Kościoła, urzędnicy i policja podsumowały przebieg ŚDM w Łodzi i regionie.

Podziel się ze znajomymi
Malaysian Airlines / wikimedia.org
Malaysian Airlines / wikimedia.org
Malaysian Airlines / wikimedia.org
Malaysian Airlines / wikimedia.org
Dla policji najważniejsza była współpraca z organizatorami poszczególnych imprez. Dzięki niej wszystkie imprezy ŚDM odbyły się bez zakłóceń. Inspektor Dariusz Walichnowski z komendy wojewódzkiej policji w Łodzi podkreśla, że w związku z ŚDM doszło jedynie do dwóch przestępstw.

Praktycznie nie odnotowaliśmy żadnych incydentów. Były to tylko dwa przestępstwa. Aresztowanie obywatela Iraku; sprawa jest prowadzona przez Prokuraturę Krajową, przez łódzki wydział zamiejscowy tej prokuratury. Było tam podejrzenie posiadania materiałów wybuchowych.
Drugie przestępstwo, jakie odnotowaliśmy, to była kradzież pozostawionego bez dozoru plecaka pielgrzyma. Plecak został odzyskany, mienie również. Sprawca tego przestępstwa został zatrzymany, przedstawiono mu zarzuty zaboru mienia oraz kradzieży dokumentów.


Zabezpieczeniem około 85 imprez w Łodzi i województwie zajmowało się 2700-set policjantów. We wtorek o statystyce Światowych Dni Młodzieży mówił także ksiądz Paweł Kłys z biura prasowego archidiecezji łódzkiej.

W całym festiwalu młodych, w całej Łodzi Piotrowej, w tym czasie dni diecezjalnych brało udział blisko 13 tys. młodych ludzi. Na mszy świętej posłania w Atlas Arenie było ich blisko 12 tysięcy. Chciałbym powiedzieć, tak troszeczkę w liczbach. Jeżeli chodzi o Łódź Piotrową - parafie i rodziny, które przyjęły młodych to:
  • Hiszpanów - 312 młodych;
  • Włochów - 95;
  • Francuzów - 357, najliczniejsza wspólnota;
  • Kanadyjczyków - 29;
  • Ukraińców - 63.
Taką perełką byli młodzi z chińskiego Kościoła podziemnego. Było to 18 osób, podróżowali w ramach grupy z Hiszpanii. Około 2 tys. rodzin z naszego miasta i województwa przyjęło młodych. Uczestniczyło 29 biskupów w naszych dniach w diecezji i 570 księży.

Światowe Dni Młodzieży - etap diecezjalny - CZYTAJ WIĘCEJ!

Etap diecezjalny Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji łódzkiej trwał od 15 lipca, serią imprez organizowany6ch przez ojców jezuitów. Wspólnota Chemin Neuf zorganizowała festiwal Paradise in the City, pozostałe wydarzenia przygotowywali księża klaretyni i wspólnota diecezjalna Łódź Piotrowa. Partnerami wydarzeń były m.in. Urząd Miasta Łodzi i Urząd Marszałkowski w Łodzi.

POSŁUCHAJ:
Ks. Paweł Kłys
Inspektor Dariusz Walichnowski

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto

Dodaj zdjęcie

Wyślij nam swoje zdjęcie związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Wszystkie zdjęcia opublikujemy w naszej galerii.

Imię


Miasto


Tytuł zdjęcia


Opis zdjęcia
Przesłanie zdjęć, historyjek, filmików etc (materiałów) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne i wielokrotne publikowanie tych materiałów w serwisie internetowym www.radioplus.pl oraz na antenie radia Plus.
Przesłanie materiałów jest równoznaczne ze złożeniem zapewnienia, iż przesyłającemu przysługują wszelkie niezbędne prawa, tym autorskie prawa majątkowe  w stosunku do nadesłanych materiałów mających charakter utworów w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w zakresie niezbędnym dla publikacji, oraz wyrażenia zgody na publikację przez osoby trzecie. Przesyłający oświadcza również, że materiały, o których mowa w zdaniu poprzednim nie będą naruszały przepisów prawa, ani jakichkolwiek prawem chronionych dóbr osób trzecich, w tym praw do wizerunków W przypadku, gdyby którekolwiek z powyższych oświadczeń okazało się nieprawdziwe, przesyłający zwolni nadawcę z jakiejkolwiek odpowiedzialności względem osób trzecich. Ponadto, w odniesieniu do treści oświadczenia dotyczącego posiadania praw do dysponowania materiałami  przesyłający oświadcza, że nadawca nie będzie zobowiązany do ponoszenia jakichkolwiek opłat na rzecz osób trzecich bądź organizacji reprezentujących twórców i uprawnionych z tytułu praw pokrewnych, tak z Polski, jak i z zagranicy.
Przesłanie materiałów  jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przesyłającego  na podanie  jego danych osobowych tj. imienia i nazwy miejscowości oraz zgody na umieszczanie pod materiałami komentarzy.