W Twoim mieście!
radioplus.pl Światowe Dni Młodzieży 2016 Miasta Łódź Światowe Dni Młodzieży - mural w Pabianicach

Światowe Dni Młodzieży - mural w Pabianicach

28-07-2016
Kategoria: Łódź

Mural poświęcony Światowym Dniom Młodzieży Od kilku dni zdobi ścianę kamienicy w Pabianicach. To jedna z najbardziej charakterystycznych pamiątek, jakie pozostały po etapie diecezjalnym ŚDM w archidiecezji łódzkiej.

Podziel się ze znajomymi
Malaysian Airlines / wikimedia.org
Mural powstał na ścianie kamienicy przy Kolbego 4, w centrum Pabianic.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

Lokalizacja nie jest przypadkowa, w tym miejscu przez kilka lat mieszkał nastoletni - późniejszy święty - Maksymilian Maria Kolbe. Także w Pabianicach, w pobliskim kościele św. Mateusza, późniejszemu świętemu ukazała się Matka Boska, co miało wpływ na jego dalszą drogę życiową.
Mural w Pabianicach przedstawia grupę dzieci tańczących na łące. Opatrzony jest mottem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Jest na nim także informacja, z jakiej okazji powstał.

Światowe Dni Młodzieży - etap diecezjalny - CZYTAJ WIĘCEJ!

Pabianicki mural przy Kolbego 4 przygotowany został przez Adama „Kruka” Wirskiego i Damiana Lotczyka. W jego malowaniu brała udział goszcząca w Pabianicach młodzież z Ukrainy i Hiszpanii.

POSŁUCHAJ:
Mural w Pabianicach

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto

Dodaj zdjęcie

Wyślij nam swoje zdjęcie związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Wszystkie zdjęcia opublikujemy w naszej galerii.

Imię


Miasto


Tytuł zdjęcia


Opis zdjęcia
Przesłanie zdjęć, historyjek, filmików etc (materiałów) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne i wielokrotne publikowanie tych materiałów w serwisie internetowym www.radioplus.pl oraz na antenie radia Plus.
Przesłanie materiałów jest równoznaczne ze złożeniem zapewnienia, iż przesyłającemu przysługują wszelkie niezbędne prawa, tym autorskie prawa majątkowe  w stosunku do nadesłanych materiałów mających charakter utworów w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w zakresie niezbędnym dla publikacji, oraz wyrażenia zgody na publikację przez osoby trzecie. Przesyłający oświadcza również, że materiały, o których mowa w zdaniu poprzednim nie będą naruszały przepisów prawa, ani jakichkolwiek prawem chronionych dóbr osób trzecich, w tym praw do wizerunków W przypadku, gdyby którekolwiek z powyższych oświadczeń okazało się nieprawdziwe, przesyłający zwolni nadawcę z jakiejkolwiek odpowiedzialności względem osób trzecich. Ponadto, w odniesieniu do treści oświadczenia dotyczącego posiadania praw do dysponowania materiałami  przesyłający oświadcza, że nadawca nie będzie zobowiązany do ponoszenia jakichkolwiek opłat na rzecz osób trzecich bądź organizacji reprezentujących twórców i uprawnionych z tytułu praw pokrewnych, tak z Polski, jak i z zagranicy.
Przesłanie materiałów  jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przesyłającego  na podanie  jego danych osobowych tj. imienia i nazwy miejscowości oraz zgody na umieszczanie pod materiałami komentarzy.