Kościół św. Anny ma nowego rektora.

15-02-2017

Po 9. latach posługi odchodzi ks. Jacek Siekierski. Zastąpi go biblista, wykładowca seminarium warszawskiego ks. Krzysztof Siwek.

Podziel się ze znajomymi
św. Anna
św. Anna | Św.Anna/Marta Komorowska
Nowym rektorem św. Anny i duszpasterzem akademickim archidiecezji warszawskiej zostanie ks. dr hab. Krzysztof Siwek, dotychczasowy prefekt Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego, biblista i przewodnik po Ziemi Świętej.

Dotychczasowy rektor kościoła akademickiego św. Anny ks. Jacek Siekierski od 1 marca zostanie proboszczem parafii św. Małgorzaty w Łomiankach. Przed laty był wikariuszem właśnie w tej parafii. Teraz zastąpi zmarłego 6 lutego proboszcza ks. Kazimierza Gersa.

Życzę mu, żeby kochał to co otrzymał i pomnażał skarb, który otrzymuje - życzy nowemu rektorowi odchodzący ze stanowiska ks. Jacek Siekierski.

Przed biblistą nie lada wyzwanie, bo stał się opiekunem jednego z najtrudniejszych zabytków w warszawie. Kościół św. Anny jest ponad pięćsetletnim zabytkiem. Zagrożonym z powodu osuwającej się skarpy na której został zbudowany. Pierwsze wyzwanie przed nowym rektorem to odnowa fasady. Pod jego opieką będzie właśnie odnawiana mała kaplica Res Sakra Miser.

Obaj kapłani rozpoczną nową posługę 1 marca, w Środę Popielcową.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto