Miliony pojazdów na stołecznych drogach

17-02-2017

Drogowcy podali wyniki rocznych pomiarów, natężenia ruchu drogowego w Warszawie. Największy ruch odnotowano na moście Grota-Roweckiego - 60 milionów samochodów w ciągu minionego roku.

Podziel się ze znajomymi
Wyniki natężenia ruchu w stolicy
Wyniki natężenia ruchu w stolicy | zdm.waw.pl

Ponad 40 milionów aut w al. Prymasa Tysiąclecia i rekord ruchu na moście Grota Roweckiego - 60 milionów samochodów rocznie. To jedne z najbardziej obciążonych stołecznych arterii. Zarząd Dróg Miejskich opublikował dane z Automatycznych Pomiarów Ruchu.

 

Kolejna w rankingu jest Wisłostrada, która odnotowała duży wzrost. W 2016 roku przejechało nią aż 34 miliony pojazdów. Rok wcześniej było ich tylko 28 milionów. Dolinka Służewiecka wykazała ruch na poziomie ponad 29 milionów. Spore natężenie w ubiegłym roku było na ulicach Bronisława Czecha i Pułkowej oraz w al. Jana Pawła II - każdą z tych tras przejechało ponad 21 mln pojazdów. Na kolejnych miejscach znalazł się most Marii Skłodowskiej-Curie - tutaj wskaźnik ruchu odnotował blisko 20 milionów pojazdów, dalej 19 mln - na ul. Wawelskiej, a 16 mln - na moście Gdańskim.

 

Drogowcy odnotowali też trasy na których natężenie ruchu w ubiegłym roku spadło to al. Krakowska, al. KEN i al. Jana Pawła II.  Stolica dysponuje 110 automatycznymi punktami pomiarowymi, które ukryte są pod warstwą ścieralną drogi. Pętle indukcyjne liczą samochody i przesyłają dane do specjalnego systemu Zarządu Dróg Miejskich. Tutaj są zbierane i analizowane.


 


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto