Historia Żołnierzy Niezłomnych w pokoju zagadek IPN

17-02-2017

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN zaprasza na wyjątkową atrakcję. To Pokój Zagadek, tzw. Escape Room. Tematem gry jest historia Żołnierzy Niezłomnych. Jest to kolejny pionierski projekt edukacyjny Instytutu. Formuła „pokoju zagadek” nie była jeszcze używana do edukacji historycznej.

Podziel się ze znajomymi
Historia Żołnierzy Niezłomnych w pokoju zagadek IPN
Historia Żołnierzy Niezłomnych w pokoju zagadek IPN | IPN

Nowatorska gra poszerzyła ofertę Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie. „Real Life Escape Game” to zespołowa, gra przygodowa, która odbywa się w specjalnie zaaranżowanym do tego celu pomieszczeniu tzw. "Pokoju Zagadek". Uczestnicy gry muszą używać rzeczywistych przedmiotów i powinni w 60 minut odgadnąć tajemnice pokoju. Gra wymaga od graczy analitycznego i kreatywnego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów, spostrzegawczości oraz umiejętności działania w zespole.

 

Instytutu Pamięci Narodowej podkreśla, że dzięki grze, uczestnicy drogą prowadzonego doświadczenia otrzymują ogromną wiedzę na wymagający powagi temat. W zabawie za pomocą scenografii wypełnionej przedmiotami z minionej epoki, najważniejsza jest możliwość wprowadzenia graczy w realia właśnie innych czasów. Wszystkie zadania wymagają konkretnej wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, a tę zdobywa się, badając pomieszczenia „pokoju zagadek” i wykonując kolejne zadania. Taka forma edukacji wykorzystuje zjawisko znane z innych gier edukacyjnych IPN, czyli naukę przez zabawę.

 

Do Centrum Edukacyjnego IPN wstęp jest bezpłatny, jednak po wcześniejszej rezerwacji terminu. Zapisy prowadzi recepcja „Przystanku Historia” ul. Marszałkowska 21/25 w Warszawie lub telefonicznie pod numerem: 22 576 30 04.  Rozgrywka z omówieniem trwa około 1,5 godziny. Grupy mogą liczyć od 2 do 5 osób. Minimalny wiek uczestników to 12 lat.

 


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto