Oficer Estetyczny pojawi się w ZIKiT-cie, będzie oceniał projekty komunikacyjne

17-02-2017

Zadba o to, by krakowskie ulice wyglądały schludnie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zatrudni Oficera Estetycznego.

Podziel się ze znajomymi
Fot. Sylwia Adamczyk
Fot. Sylwia Adamczyk
Będzie opiniował projekty komunikacyjne pod względem wyglądu i kompozycji. Michał Pyclik z ZIKiT-u tłumaczy, że pomysł wyszedł od mieszkańców. - Nie tylko jakość, nie tylko rozwiązania techniczne, ale też estetyka powinna być brana pod uwagę podczas projektowania infrastruktury przez ZIKiT. Wzięliśmy sobie to do serca, dlatego powołaliśmy takie stanowisko, w tym momencie trwa nabór.

Kraków już ma podobne stanowisko, miejskiego plastyka. Jan Machowski z magistratu zapewnia jednak, że plastyk i esteta nie będą zajmować się tym samym. - Oczywiście będzie ściśle współpracował z plastykiem miasta, po to aby przestrzeń miejska była bardziej przyjazna dla mieszkańców i bardziej estetyczna. Ta osoba będzie łącznikiem między ZIKiT-em a miejskim plastykiem.

Mieszkańcy zgadzają się, że krakowskie ulice mogłyby wyglądać bardziej estetycznie. Może już niedługo, bo oficer ma zacząć pracę w ciągu miesiąca.
Posłuchaj materiału Jakuba Paducha

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto