Dla kogo Unity Center? Znamy coraz więcej szczegółów przebudowy "szkieletora"

08-03-2017

Ten wieżowiec będzie górował nad całym Krakowem. W przeciągu trzech lat ma się zakończyć budowa Unity Center, czyli kompleksu budynków przy Rondzie Mogilskim.

Podziel się ze znajomymi
Fot. Ewa Sas, Radio Plus
Fot. Ewa Sas, Radio Plus
Największy z obiektów, zbudowany na bazie słynnego "szkieletora" ma liczyć nawet 27 pięter. Jednak Unity Center to nie jeden wieżowiec, a raczej mały wycinek miasta w mieście.

- Do tego budynku wysokościowego będzie prowadziła aleja, która będzie otoczona z lewej i prawej strony budynkami i przestrzeniami publicznymi - mówi Szymon Duda z GDK Group. - Głównie będzie to powierzchnia biurowa, natomiast na parterach znajdzie się powierzchnia handlowa i restauracje. Na samym czubku tego budynku ma być restauracja z tarasem widokowym, do którego będzie prowadziła restauracja.

To nie ma być typowy biurowiec, który zasypia o godzinie 18.00. W kawiarniach i restauracjach cały czas będzie tętnić życie. A centralnym punktem mają być schody na placu. - Największe w Krakowie, publiczne schody. A schody to w przestrzeni jeden z najpiękniejszych elementów. Niewątpliwie będą rozległe i duże, mają wprowadzać do tego całego kompleksu, gdzie będą kawiarnie i sklepy - mówi architekt Marek Dunikowski

Cała inwestycja ma kosztować ok. 100 mln euro.
Posłuchaj materiału Ewy Sas

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto