Decyzja środowiskowa na budowę trasy tramwajowej do Wilanowa

20-03-2017

Tramwaje Warszawskie otrzymały decyzję środowiskową dla budowy trasy tramwajowej do Wilanowa. Sprawa dotyczy odcinków Pole Mokotowskie – Św. Bonifacego i od św. Bonifacego - Branickiego.

Podziel się ze znajomymi
Tramwaj na Wilanów
Tramwaj na Wilanów | ztm.waw.pl

Decyzja dotyczy budowy dwóch kolejnych odcinków trasy tramwajowej do Wilanowa. Tramwaje Warszawskie posiadają obecnie decyzje środowiskowe na budowę trzech odcinków trasy tramwajowej do Wilanowa. Nowa inwestycja to 10 kilometrowa trasa tramwajowa na odcinku Pole Mokotowskie - Wilanów Zachodni. Trasa będzie biegła ul. Rakowiecką do ul. Puławskiej, gdzie połączy się z istniejącą infrastrukturą torową, i dalej ul. Goworka, Spacerową Belwederską, Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej, gdzie będzie się kończyła terminalem krańcowym przy ul. Branickiego.Przewidywane są także "odnogi” - Gagarina do Czerniakowskiej na Sielcach, św. Bonifacego do pętli Stegny oraz Branickiego do ul. Przyczółkowej.

 

Trasa od ul. Belwederskiej oraz od odcinka ul. Sobieskiego do Idzikowskiego, będzie wspólną trasą tramwajowo – autobusowe, pozostały odcinek będzie to nowoczesne  torowisko - trawiaste. Wiaty przystankowe będą wyposażone w  ławki, instalację przystosowaną do zamontowania kamer systemu monitoringu i wygrodzenia ochronne, zabezpieczające przed ochlapywaniem pasażerów oczekujących na peronach. Tramwaje z Wilanowa do pl. Unii Lubelskiej dojadą w ciągu ok. 18 minut. W ramach budowy tych odcinków zbudowane zostaną także cztery nowe podstacje trakcyjne.

 

Projekt jest częścią wielkiej inwestycji, jaką jest budowa trasy szybkiego tramwaju od ul. Kasprzaka przez Dworzec Zachodni wzdłuż ulic: Bitwy Warszawskiej – Banacha – Rostafińskich – Boboli – Rakowiecka – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Sobieskiego – al. Rzeczypospolitej, wraz z odnogą zakończoną terminalem krańcowym w ul. Gagarina z możliwością wyprowadzenia na Siekierki, "odnogą" w ul. Św. Bonifacego zakończoną pętlą Stegny) oraz odnogą w ul. Branickiego również zakończoną terminalem. Trasa będzie obsługiwana taborem dwukierunkowym.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto