Kard. Dziwisz nagrodzony przez Festiwal Życia

20-04-2017

Kard. Stanisław Dziwisz laureatem nagrody "Premio Festival della Vita 2017” przyznaną w siódmej już edycji włoskiego Festiwalu Życia. Wyróżnienia przyznawane jest osobom szczególnie zaangażowanym w obronę życia.

Podziel się ze znajomymi
„Premio Festival della Vita 2017
„Premio Festival della Vita 2017 | Fot. Michał Henkel
Festiwal Życia to inicjatywa kulturalna Zgromadzenia Paulistów (Towarzystwo Świętego Pawła) podejmowana w ramach Centrum Kultury Świętego Pawła z siedzibą w Campanii we Włoszech. Nagrodę byłemu metropolicie krakowskiemu  wręczyli dziś pod Wawelem Konsul Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej w Neapolu, dr. Dario Dal Verme, oraz przewodniczący Centrum Kultury Świętego Pawła - ks. Ampelio Crema.

- W tym roku wybraliśmy ks. kardynała Dziwisza właśnie ze względu na jego zaangażowanie w obronę życia oraz poprzez fakt, że posługiwał św. Janowi Pawłowi II, którego całe życie było poświęcone ochronie życia.Znamy zaangażowanie ks. kardynał zarówno w Rzymie jak i w Krakowie na różnych polach i chcieliśmy w jakiś sposób podsumować tę działalność poprzez tę nagrodę i wyrazić mu nasze uznanie - tłumaczyli organizatorzy.

Sam laureat przyznał, że dla niego to przede wszystkim znak pamięci o Janie Pawle II. - W jego nauczaniu to była sprawa zasadnicza zarówno wtedy kiedy został papieżem jak i wcześniej w Polsce. Mogę tylko przyjąć z satysfakcją, że pamiętają również o tych, którzy byli przy Ojcu Świętym i byli również zaangażowani w duszpasterstwo dla życia - mówił kard. Dziwisz.

W dowód wdzięczności organizatorom festiwalu  były metropolita krakowski ofiarował relikwie Papieża Polaka.Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto