Po ulicy Lea miasto chce czyścić kolejne

19-05-2017

Krakowscy radni poprosili prezydenta o przygotowanie harmonogramu czyszczenia dróg znajdujących się w strefie płatnego parkowania.

Podziel się ze znajomymi
Współpracuj z miastem przy czyszczeniu ulicy Lea
Współpracuj z miastem przy czyszczeniu ulicy Lea | magicznykrakow.pl
Na razie była nim objęta jedynie ulica Lea. Czyszczenie obejmowało również miejsca parkingowe, dlatego mieszkańcy musieli przestawiać samochody. Mimo tych niedogodności warto - przekonuje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. - I pyłów i wszystkiego co normalnie opada i później się  unosi przy podmuchach wiatru teraz już nie ma. Może się okazać, że ma to większy wpływ na rzeczywistość niż się nam z początku wydawało - mówi Piotr Odorczuk z MPO.

Na początku służby zbierały niemal dwie tony pyłu. Teraz udało się zejść do niecałych dwustu kilogramów. Co znajduje się w pyle z ulic? - Cała masa papierosów, co tez świadczy trochę o kulturze naszych mieszkańców, ropopochodne czyli wylana benzyna albo olej z naszych samochodów. Jeżeli chodzi o metale ciężkie prowadzimy badania aczkolwiek nie sądzę, by standardy były w tym przypadku przekroczone - wylicza profesor Agnieszka Generowicz z Politechniki Krakowskiej, która analizuje skład pyłu z Lea.

Jest też dobra informacja dla alergików. Na ulicach osiadają duże ilości pyłków. Czyszczenie ulic może więc dobrze wpłynąć na ich zdrowie.Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto