Pomnik smoleński w Łodzi: abp Marek Jędraszewski i Jarosław Kaczyński

19-05-2017

O autentycznej nienawiści w stosunku do prawdy smoleńskiej mówił Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. W piątek wieczorem Kaczyński odsłonił w Łodzi Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Podziel się ze znajomymi
Pomnik smoleński w Łodzi: abp Marek Jędraszewski
Pomnik smoleński w Łodzi: abp Marek Jędraszewski
Słów o prawdziwej nienawiści Jarosław Kaczyński użył, porównując nienawiść do Smoleńska z nienawiścią do prawdy o Katyniu. Tą ostatnią nienawiść określił łagodniejszym mianem "państwowej, PRL-owskiej, administracyjnej".

To była raczej nienawiść typu państwowego, PRL-owskiego, administracyjnego. Pamięć smoleńska też została dotknięta nienawiścią. To jest nienawiść autentyczna.

BOGUSŁAW SOLSKI - TWÓRCA O IDEI POMNIKA

Porównań katastrofy smoleńskiej do mordu katyńskiego i bitwy pod Monte Cassino użył także, podczas poprzedzającej odsłonięcie pomnika mszy świętej, metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski. To on, jeszcze jako arcybiskup łódzki, rozpoczął starania o budowę pomnika smoleńskiego w Łodzi.

Wszyscy tam się udali, by wrazić pamięć. I nagle stali się kolejnym pokoleniem tych, o których my musimy z całą pokorą i wzruszeniem mówić: "Polegli w służbie Polsce".

ZOBACZ ZDJĘCIA

Poza metropolitą krakowskim arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości, w uroczystości w Łodzi uczestniczy Piotr Gliński - wicepremier, Antoni Macierewicz - Minister Obrony Narodowej oraz ojciec Tadeusz Rydzyk. Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej stanął z tyłu łódzkiej katedry.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Jarosław Kaczyński - autentyczna nienawiść
Abp Marek Jędraszewski - polegli w służbie Polsce
Abp Marek Jędraszewski - cała homilia
Jarosław Kaczyński - całe wystąpienie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto