W szkołach poszukiwali młodych talentów

26-05-2017

Odwiedzili 5 olsztyńskich szkół, aby skompletować najlepszy zespół Akademii Młodych Orłów.

Podziel się ze znajomymi
rpol
rpol
Podczas "Szkolnych Dni Talentu AMO Olsztyn" przeprowadzono testy sprawnościowe będące rekrutacją do Akademii Młodych Orłów, projektu organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. W poszukiwaniu najlepszych zawodników organizatorzy odwiedzili 5 placówek oświatowych, gdzie przetestowano ok. 800 dzieci. W konkurencjach mogli uczestniczyć zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

- Akademia Młodych Orłów to bezpłatne treningi piłkarskie dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat - tłumaczy koordynator projektu AMO Olsztyn, Kamil Kozłowski. - To najlepsze źródło pozyskiwania adeptów piłki nożnej w Polsce, gdzie wiedza i doświadczenie idzie w parze z szacunkiem dla młodego człowieka i jego talentu.

Ostatnie szkolne spotkanie odbyło się w czwartek (25 maja) w Gimnazjum nr 12 (już niedługo Szkoła Podstawowa nr 5). Poza uczniami na boisku pojawiły się z przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich nr 1, 10,13 oraz 19, które od 1 września rozpoczną naukę w tej szkole.

Poza rekrutacją do Akademii Młodych Orłów podczas wydarzenia szkoła zaprezentowała program nowych profilowanych klas (IV i VII), które od września będą funkcjonowały już nie w gimnazjum, a w Szkole Podstawowej nr 5. Będą to klasy sportowe o profilu piłka nożna. Nabór do klas ruszy niebawem.

Finałem rekrutacji do olsztyńskiej Akademii Młodych Orłów będą dwa czerwcowe spotkania. Dzieci, które chciałby wziąć udział w testach sprawnościowych mają na to szansę w weekend: 3-4 czerwca i 10-11 czerwca, w godz. 10:00 - 16:00 na boisku Orlik przy ul. Jagiellończyka 32.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto