Budowa II linii metra znowu ul. Targowej

19-06-2017

Na dwa lata zamknięty jest fragment ulicy Targowej między ulicą Wileńską a ulicą 11 Listopada. Wszystko przez budowę kolejnych stacji drugiej linii metra. Kierowców obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Podziel się ze znajomymi
Tarcze Maria i Anna pracują przy ul. Trockiej do stacji Dworzec Wileński.
Tarcze Maria i Anna pracują przy ul. Trockiej do stacji Dworzec Wileński. | Warszawskie metro
Budowniczowie kolejnego odcinka metra na Pradze rozpoczęli budowę szybu wydobywczego dla tarcz drążących tunele dla trzech stacji z Dworca Wileńskiego na Targówek. Tarcze Maria i Anna pracują przy ul. Trockiej do stacji Dworzec Wileński. W momencie kiedy skończą drążenie tuneli trzeba będzie je wyjąć spod ziemi właśnie na odcinku przy ul. Targowej w pobliżu ul. 11 Listopada.

W nocy z piątku na sobotę (16/17.06) wyłączony z ruchu został jednokierunkowy odcinek ul. Targowej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Wileńską i 11 Listopada. Skrzyżowania z ul. Wileńską i 11 Listopada pozostają czynne. Jadący od strony skrzyżowania z Al.Solidarności muszą skręcić w ul. Wileńską.  Z kolei na odcinku pomiędzy ul. Ratuszową a 11 Listopada wprowadzony został ruch dwukierunkowy z możliwością skrętu z ul. Targowej w ulicę 11 Listopada. Zamknięty fragment ulicy można objechać ulicami: Wileńską - Inżynierską - al.Solidarności - Jagiellońską - Ratuszową. 

Tramwaje na tym odcinku kursują bez zmian. Jednak autobusy linii 166, 169, 170, 338, N03, N14 oraz N64 zostały skierowane na trasy objazdowe. Przejście dla pieszych po północnej stronie ulicy jest utrzymane. Droga rowerowa i kontrapas rowerowy pomiędzy ul. Wileńską a 11 Listopada po północnej stronie ul. Targowej zostały zamknięte dla ruchu.

W kolejnych etapach prac, będą następowały kolejne zmiany w organizacji ruchu na tym odcinku. Prace w tym miejscu będą prowadzone do wiosny 2019 r.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto