Budżet partycypacyjny 2018 - trwa głosowanie w Warszawie

19-06-2017

Ponad 60 milionów złotych do wydania z budżetów dzielnic. Warszawiacy w dniach 14 - 30 czerwca mogą głosować na projekty budżetu partycypacyjnego 2018.

Podziel się ze znajomymi
Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie
Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie | Urząd Miasta
Każdy mieszkaniec Warszawy może zagłosować drogą elektroniczną lub osobiście w jednej wybranej przez siebie dzielnicy, na pomysły, które uważa za ciekawe i potrzebne do realizacji. Każdy może oddać głos tylko jednorazowo. Jeżeli zagłosuje się więcej niż jeden raz, wtedy wszystkie głosy zostaną uznane za nieważne. Jeżeli łączny koszt realizacji wybranych projektów przekroczy kwoty dostępne na poziomie ogólnodzielnicowym lub w obszarze terytorialnym, głos również nie będzie ważny. Głos może oddać każdy mieszkaniec stolicy niezależnie od wieku czy kraju pochodzenia. Osoba nie musi być zameldowana w Warszawie. 

Osoby, które nie ukończyły 18 lat, jeśli chcą oddać swój głos, muszą dysponować zgodą opiekuna prawnego na udział w głosowaniu oraz na przetwarzanie danych osobowych. Karta bez zgody opiekuna prawnego zostanie uznana za nieważną. Jeśli niepełnoletni głosować chcą internetowo, muszą także uzyskać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego, który powinien wpisać swoje dane w odpowiednich polach na stronie. Cudzoziemcy, którzy mieszkają w Warszawie i chcą oddać swój głos, powinni podać przy głosowaniu wszystkie dane określone, jako obligatoryjne.

Głosowanie zakończy się w piątek (30.06). Projekty, które zdobyły najwięcej głosów i będą zrealizowane w 2018 roku zostaną ogłoszone do 14 lipca 2017 r.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto