Cyfrowy detoks dla małopolskich rodzin - tydzień w Bukowinie bez telefonu i laptopa

19-06-2017

Odstaw telefon i komputer, i odpocznij z rodziną. Urząd Marszałkowski zachęca mieszkańców Małopolski do wzięcia udziału w nietypowym konkursie.

Podziel się ze znajomymi
Fot. foter.com/CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication
Fot. foter.com/CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication
Nagrodą jest 6 dni w luksusowym hotelu w Bukowinie Tatrzańskiej. Warunek - wytrzymać cały wyjazd bez sprzętów elektronicznych. - Zabierzemy im wszystkie urządzenia elektroniczne i zapewnimy im masę wspaniałych rozrywek. Będą między innymi wstępy do term, oprócz tego zagwarantujemy wycieczki rowerowe - mówi Gabriela Prokocka-Kazek z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zdaniem psychologa społecznego Mariusza Makowskiego taki wyjazd to możliwość sprawdzenia siebie samego i tego, do jakiego stopnia elektronika rządzi naszym życiem. Makowski przyznaje, że na początku możemy się czuć... jak na odwyku! - Pierwsze dwa, trzy dni mogą być trudne, a potem pojawią się nowe możliwości. Mogą odżyć w nas "starodawne", analogowe metody komunikowania się, komplementowania się, bawienia, przeżywania przygód, w których - jak się może okazać - te technologie wcale nie są potrzebne.

Na cyfrowy reset wyjedzie rodzina, której zgłoszenie przekona organizatorów konkursu do tego, że rzeczywiście jest im potrzebny ten nietypowy odpoczynek. Zgłaszać się można do 22 czerwca na stronie www.cyfrowyreset.malopolska.pl. Zdjęciami z luksusowego wyjazdu nie będzie jednak można na bieżąco chwalić się w mediach społecznościowych...
Posłuchaj materiału Ewy Sas

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto