Międzynarodowy Dzień Lwa w gdańskim ZOO

09-08-2017

Święto króla zwierząt – lwa - będzie jutro obchodzone na całym świecie. Również w gdańskim ZOO. Główne atrakcje rozpoczną się o godz. 9.30 i potrwają do 12.30.

Podziel się ze znajomymi
Międzynarodowy Dzień Lwa w gdańskim ZOO
Międzynarodowy Dzień Lwa w gdańskim ZOO
Warto jednak pojawić się około godziny 10.00 wtedy to odbędzie się trening medyczny, karmienie i zabawy gdańskiego stada lwów na wybiegu zewnętrznym.

- Lwy są symbolem Gdańska i od wieków patronują naszemu miastu, dlatego też z radością będziemy świętować ten dzień wspólnie z gdańską rodziną lwów w naszym ZOO. Mam nadzieję, że gdańszczanie zdecydują się na odwiedzenie ogrodu zoologicznego i skorzystanie z okazji, by bliżej poznać zwyczaje tych pięknych zwierząt – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.
Atrakcji tego dnia w gdańskim ZOO będzie wiele: konkursy, quizy, warsztaty artystyczne. Dodatkowo opiekunowie lwów odsłonią tajemnice lwiej rodziny i opowiedzą o ich życiu. Najmłodsi będą mogli zdobywać wiedzę poprzez zabawę: będą puzzle, gra memory, kolorowanki i zagadki - oczywiście wszystko o lwach.

- Ten dzień ma zwrócić naszą szczególną uwagę na sytuację tych wielkich kotów na świecie – przyznaje Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. - Obecnie szacuje się światową populację lwów na około 25 tysięcy i liczba ta niestety wykazuje tendencję spadkową – dodaje Targowski.

Lwy w gdańskim ZOO zamieszkały w 2013 roku. Samiec główny – Arco przyjechał do Gdańska z Portugalii, a samice z Francji.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto