Uwaga! Inaczej pojedziemy na Węźle Toruńska w Gdańsku!

10-08-2017

Kierowcy ważna wiadomość! Zmienia się organizacja ruchu w centrum Gdańska. Rozpoczyna się kolejny etap prac dotyczący rozbudowy układu drogowego dla inwestycji Forum Gdańsk.

Podziel się ze znajomymi
Inaczej pojedziemy na Węźle Toruńska w Gdańsku!
Inaczej pojedziemy na Węźle Toruńska w Gdańsku!
Od jutra, 11 sierpnia inaczej będziemy jeździć na skrzyżowaniu ulic: Okopowej, Toruńskiej i Trakt Św. Wojciecha. W ciągu 6 tygodni wykonany zostanie docelowy układ drogowy na środku skrzyżowania. Powstanie także dodatkowy lewoskręt z ul. Trakt Św. Wojciecha w ul. Nowe Podwale Grodzkie. Roboty realizowane będą w dwóch etapach.

I etap realizowany będzie 5 tygodni. Jak będziemy w tym czasie jeździć? Wyjazd z ul. Toruńskiej będzie możliwy wyłącznie w kierunku Centrum (po obu pasach jezdni ul. Toruńskiej pojedziemy tylko w prawo). Natomiast objazd do ul. Trakt Św. Wojciecha (w stronę Oruni) będzie odbywał się ulicami Okopową, Podwalem Przedmiejskim, na skrzyżowaniu z ul. Chmielną będzie można zawrócić na Podwale Przedmiejskie i dalej lewoskrętem w ul. Okopową i Trakt Św. Wojciecha.

Wyjazd z ul. Okopowej od strony Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego będzie możliwy tylko w kierunku Centrum. Objazd do ul. Trakt Św. Wojciecha będzie się odbywał analogicznie jak objazd dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Toruńskiej. Nie będzie można jechać z ul. Okopowej (z Centrum) do ul. Toruńskiej.

Objazd do ul. Toruńskiej będzie odbywał się ulicami Okopową – Augustyńskiego - Rzeźnicką. Przejazd z Traktu Św. Wojciecha do Okopowej w kierunku Centrum oraz z Centrum przez Okopową do Traktu Św. Wojciecha pozostają bez zmian.

Przez ostatnie 4 dni prac będzie układana warstwa bitumiczna na środku skrzyżowania. Wtedy też zostanie wyłączona możliwość przejazdu ul. Okopową (z Centrum) w kierunku do Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego.

Objazd będzie odbywał się z Centrum ulicami: Okopową – Podwale Przedmiejskie – Żabi Kruk, od strony al. Armii Krajowej ulicami: Podwale Przedmiejskie – Żabi Kruk, natomiast od strony Warszawy/Elbląga ulicami Podwale Przedmiejskie, zawrócenie na Węźle Unii Europejskiej, w Podwale Przedmiejskie i w Żabi Kruk.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto