Otwarcie kolejnego odcinka Bulwarów Wiślanych

10-08-2017

Zmodernizowany odcinek bulwarów od ul. Karowej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego już otwarty! Nowy odcinek to ławeczki i estetyczne pawilony gastronomiczne oraz przejście podziemne na wysokości ul. Bednarskiej.

Podziel się ze znajomymi
bulwary wiślane
bulwary wiślane | Hydrobudowa Gdańsk

Nowy odcinek połączy dwie części zmodernizowanego nabrzeża - otwartą w sierpniu 2015 roku, od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego oraz odcinek pomiędzy mostem Świętokrzyskim a ul. Karową, który został oddany do użytku w czerwcu. Koszt prac nowej przestrzeni Bulwarów Wiślanych  wyniósł prawie 66 mln zł.

 

Otwarty odcinek zachęca nowoczesnymi trasami spacerowymi, a także przejściem podziemnym na wysokości ulicy Bednarskiej. Do dyspozycji odwiedzających są także plażowe pawilony, "falujące ławki", plaża z tarasami solarnymi, figury ryb wiślanych czy schody do samej Wisły. Na gości czekają też m.in. plac Uniwersytecki ze sceną oraz Park Żywej Rzeki. Jest sporo zieleni. Tylko na tym odcinku posadzono m.in. około 30 grabów, siedem lip, prawie sześć tys. wierzb purpurowych, blisko trzy tys. berberysów czy dwa tys. wierzb wiciowych.

 

Ratusz informuje, że to nie koniec prac na lewym brzegu Wisły. Trwa konkurs, który wyłoni projektanta nadwiślańskich bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Cypla Czerniakowskiego. Do udziału w nim zakwalifikowano 76 uczestników. Rozstrzygnięcie konkursu we wrześniu.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto