Kamień węgielny pod stacją metra Księcia Janusza

11-08-2017

Na budowie zachodniego odcinka II linii metra wmurowano już kamień węgielny. Akt erekcyjny, podpisany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, umieszczono w metalowej tubie w stropie stacji Księcia Janusza.

Podziel się ze znajomymi
Kamień węgielny pod budowę stacji metra Księcia Janusza
Kamień węgielny pod budowę stacji metra Księcia Janusza | Urząd Miasta

Umowę na budowę zachodniego odcinka II linii metra podpisano 29 września 2016 r., a prace potrwają 38 miesięcy. W kierunku zachodnim powstanie ok. 3,4 km trasy. Planowane stacje to: Płocka pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania. Dojazd ze stacji Księcia Janusza na ul. Świętokrzyską potrwa ok. 12 minut.

 

"Prace przy budowie zachodniego odcinka idą zgodnie z harmonogramem i będą powoli schodziły pod ziemię co oznacza, że nie będą już tak uciążliwe dla mieszkańców. Jeśli nie pojawią się jakieś nieprzewidziane okoliczności na początku przyszłego roku rozpocznie się już drążenie podziemnych tuneli. Metro zmieni Wolę, a mieszkańcy tego rejonu lewobrzeżnej Warszawy uzyskają szybkie połączenie z centrum oraz z pierwszą linią metra" – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto