Rusza kampania "Wkręć się w wolontariat"

07-09-2017

Darłowskie hospicjum poszukuje wolontariuszy. Rozpoczyna kampanię społeczną „Wkręć się w wolontariat”.

Podziel się ze znajomymi
Zbiórka na hospicjum w Darłowie odbyła się w ramach akcji "Pola nadziei"
Zbiórka na hospicjum w Darłowie odbyła się w ramach akcji "Pola nadziei" | Justyna Steranka "Gość Niedzielny"
„Wkręć się w wolontariat” to tytuł kampanii Społecznej, którą przez trzy miesiące będzie realizowało darłowskie hospicjum. Placówka poszukuje osób, które chciałyby towarzyszyć osobom chorym, ale także w inny sposób im pomagać.

W ramach akcji wolontariusze i pracownicy hospicjum będą spotykać się z uczniami w szkołach, by opowiadać o wolontariacie w hospicjum. Młodzi ludzie mogą angażować się w różne prace w hospicjum. Mogą czytać chorym książki, pomagać w opiece nad chorymi czy w sprzątaniu sal, ale także przy pielęgnacji ogrodu, zbiórkach publicznych na rzecz hospicjum. Jak zapewnia dyrektor placówki tych form pomocy jest wiele, ważne, by młodzi ludzie się nie bali tego miejsca. Zapewnia, że wszyscy wolontariusze nie tylko coś od siebie dają, ale też wiele otrzymują. Poza wdzięcznością chorych, otrzymują też różne szkolenia. Przede wszystkim uwrażliwi młodych ludzi pobyt w tym miejscu, spotkanie z chorymi.

O szczegółach s. Nikodema Rewa ze zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego i ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor darłowskiego hospicjum w materiale audio.

Kampania „Wkręć się w wolontariat” potrwa do listopada. Szkoły mogą zgłaszać chęć zorganizowania takiego spotkania z wolontariuszami hospicjum w ich szkołach. Akcja dofinansowana jest z programu Społecznik.

Alicja Górska

s. Nikodema Rewa, Hospicjum w Darłowie
ks. Krzysztof Sendecki, dyrketor Hospicjum Caritas w Darłowie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto