Ruszył remont ulicy Miodowej

12-09-2017

Ulica Miodowa i plac Krasińskich będą jak Krakowskie Przedmieście. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace przy remoncie, które mają mają potrwać 10 miesięcy i kosztować 20 mln zł.

Podziel się ze znajomymi
Ruszył remont ulicy Miodowej
Ruszył remont ulicy Miodowej | Materiały prasowe/ Urząd Miasta
Metamorfozę przejdzie odcinek Miodowej od ulicy Senatorskiej do ulicy Świętojerskiej oraz plac Krasińskich. Ulica Miodowa do tej pory "odstawała" od standardu, który został narzucony przez Krakowskie Przedmieście oraz przez kompleksową modernizację nawierzchni na Starym Mieście - dlatego też plany remontu Miodowej zostały poddane konsultacjom społecznym. W ramach modernizacji pojawi się nowa nawierzchnia czyli płyty granitowe na chodnikach i bloki granitowe na jezdni. Przejścia dla pieszych otrzymają kontrastującą nawierzchnię z kolorowego kamienia. Powstaną zatoki postojowe przy krawędzi jezdni oraz nowe przejścia dla pieszych – na pl. Krasińskich i przy ul. Schillera.

Szczególnie ważnym elementem remontu przy ul. Miodowej są plany udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Ruch na ulicy ma być spowolniony przez kamienne, wyspowe progi zwalniające. Pojawi się także nowe oświetlenie w postaci 35 pastorałów warszawskich oraz na nowo zostaną wytyczone ścieżki rowerowe. Ponadto przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicami: Senatorską, Długą i Świętojerską. Zmiany obejmą również sygnalizację świetlną. Zlikwidowana zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniu Miodowej i Kapitulnej.

Pierwsze prace już się zaczęły. Trwa wymiana chodnika od strony Pomnika Powstania Warszawskiego. W przyszłym roku  prace będą odbywać się na samej jezdni. Niezbędne będą wyłączenia z ruchu. Czas prac przewidziany jest na 10 miesięcy, a koszt przebudowy Miodowej to nieco ponad 20 mln zł. Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto