10 mln złotych dofinansowania na stołeczne instytucje kulturalne

13-09-2017

Warszawskie instytucje kultury otrzymały prawie 10 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z funduszy europejskich. Dodatkowe środki pozwolą zwiększyć dostępność oferty kulturalnej oraz dostosować obiekty zabytkowe do wdrożenia nowej oferty edukacyjno-kulturalnej.

Podziel się ze znajomymi
10 mln złotych dofinansowania mi.in na Teatr Dramatyczny w Warszawie
10 mln złotych dofinansowania mi.in na Teatr Dramatyczny w Warszawie | Wikipedia
Inwestycje będą dotyczyć już istniejących obiektów instytucji kultury ale także zostaną utworzone nowe miejsca spotkań kulturalnych. Dzięki unijnemu wsparciu Teatr Dramatyczny i Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie oraz Białołęcki Ośrodek Kultury zostaną wyremontowane, a dwa warszawskie zabytkowe budynki przejdą renowację. W drugiej połowie przyszłego roku w Teatrze Dramatycznym zostaną oddane do użytku wyremontowane - Mała i Duża Scena, które zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Część zasobów zostanie zdigitalizowana i udostępniona w internecie. Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera zakupi nowe wyposażenie, m.in. nowoczesne oświetlenie i sprzęt audiowizualny. Natomiast w Białołęckim Ośrodku Kultury przeprowadzona zostanie modernizacja sali widowiskowej, zakupiony będzie nowy sprzęt nagłaśniający, oświetlenie, elementy mechaniki scenicznej, a na widowni pojawią się nowe fotele.

Inwestycje w obiekty zabytkowe na Targówku i Włochach są również kluczowymi projektami. Willa na ul. Siarczanej jak i Pałacyk Koelichenów mają ogromne znaczenie dla społeczności lokalnych i będą służyły do rozwoju i wzmocnienia więzi sąsiedzkich w oparciu o działania kulturalne. Pałacu Koelichenów to aktualna siedziba biblioteki w Dzielnicy Włochy. W ramach dofinansowania powstanie Multimedialne Archiwum Miasta Ogrodu Włochy. Archiwum wyposażone zostanie w urządzenia stylizowane na lata 20-te XX w., a także ekspozycję pamiątek o wartości historycznej. W pałacu będą organizowane m.in. spotkania historyczne, gry miejskie oraz warsztaty dla szkół.

Podpisano łącznie sześć umów na łączną kwotę 28 mln zł, z czego prawie 10 mln trafi do warszawskich instytucji kultury. Reszta pieniędzy zostanie przekazana na inwestycje w gminie Jaktorów i Iłówa, a także w Sochaczewie i Żyrardowie.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto