Antyterroryści wkroczyli do hali Wisły

13-09-2017

We wtorek przed godz. 10.00 do hali TS Wisła wkroczyli policyjni antyterroryści. Przeszukanie miało mieć związek z kradzieżą flag sympatyków GKS-u Katowice. Klub wydał już oświadczenie w tej sprawie.

Podziel się ze znajomymi
Zdjęcie poglądowe; fsHH, pixabay.com
Zdjęcie poglądowe; fsHH, pixabay.com | pixabay.com
- Policja przeszukała dzisiaj pomieszczenia TS „Wisła” Kraków.Podstawą do działań był nakaz wydany przez Prokuraturę Rejonową w Chorzowie. Funkcjonariusze poszukiwali flag klubu sportowego GKS Katowice. Władze TS Wisła udostępniły pomieszczenia wskazane przez śledczych. Działania Policji nie wpłynęły na pracę stowarzyszenia i działalność sekcji sportowych. Po pięciu godzinach służby opuściły budynek przy Reymonta 22. Podczas działań nie znaleziono poszukiwanych przedmiotów - czytamy w oświadczeniu.

- W czynnościach uczestniczyli policjanci i detektywi, również detektywi z Katowic. Konieczne było obstawienie dosyć rozległego terenu, stąd też pomoc policjantów z pionu prewencji. W czynnościach brali udział również nasi antyterroryści, którzy mają specjalistyczny sprzęt używany w przypadku braku możliwości otwarcia przez kogoś pomieszczeń, kiedy zachodzi potrzeba otwarcia siłowego - mówi mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

- Prokuratura Rejonowa w Chorzowie nadzoruje postępowanie w sprawie o czyn z art. 280 par. 2 Kodeksu Karnego, to jest o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z uwagi na ustalony do tej pory materiał dowodowy, prokurator wydał postanowienie o przeszukaniu. Ta czynność została przez funkcjonariuszy policji wykonana - mówi Katarzyna Małecka-Kowalczyk z chorzowskiej prokuratury. Nie zdradza jednak szczegółów sprawy.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto