Arcybiskup Grzegorz Ryś - kiedy ingres?

14-09-2017

Posługa arcybiskupa Grzegorza Rysia w Archidiecezji Łódzkiej rozpocznie się w dniu ingresu - podkreśla bp Marek Marczak, administrator diecezji. W czwartek, 14 września, ogłoszony został komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, zgodnie z którym dotychczasowy biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej został metropolitą łódzkim.

Podziel się ze znajomymi
Ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia może się odbyć w ciągu kilku tygodni
Ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia może się odbyć w ciągu kilku tygodni | http://biskup-rys.pl
W czasie ingresu arcybiskup Grzegorz Ryś uroczyście wejdzie do katedry w Łodzi, będzie przewodniczył liturgii, wygłosi naukę - zapowiada biskup Marek Marczak. Tuż po odczytaniu komunikatu Nuncjatury Apostolskiej w Polsce o mianowaniu biskupa Rysia metropolitą łódzkim, biskup Marek Marczak nie znał jeszcze daty ingresu.

Rzeczywiście, biskup diecezjalny rozpoczyna swoją posługę pasterską w dniu, kiedy odbywa się jego ingres do katedry. Czyli takie uroczyste pierwsze wejście do katedry, przewodzenie liturgii eucharystycznej, nauczanie; przejęcie także insygniów i zajęcie miejsca, które nazywa się tronem biskupim. To nastąpi - myślę - w najbliższych tygodniach. Obecnie nie jestem gotowy, by powiedzieć precyzyjnie o dacie. Myślę, że ona pojawi się w najbliższych dniach.

Z biskupem Markiem Marczakiem, administratorem Archidiecezji Łódzkiej - między innymi o ingresie nowego metropolity rozmawiał Łukasz Głowacki. Rozmowa dotyczyła także sprawy przygotowań diecezji do obchodów 100-lecia, czy terminologii, jakiej powinniśmy używać, mówić o nowym łódzkim metropolicie.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Bp Marek Marczak - ingres
Bp Marek Marczak - cała rozmowa

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto