Zbiórka podpisów w ramach akcji "Zatrzymaj aborcję" 8 i 15 października

02-10-2017

Bp diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej zachęca do zaangażowania się w zbiórkę podpisów w ramach akcji „Zatrzymaj aborcję"

Podziel się ze znajomymi
Zbiórka podpisów odbywa się na terenie diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej w różnych miejscach i przy zaangażowaniu różnych środowisk
Zbiórka podpisów odbywa się na terenie diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej w różnych miejscach i przy zaangażowaniu różnych środowisk | www.zycierodzina.pl
Biskup diecezjalny Edward Dajczak zachęca do zaangażowania się w zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w ramach akcji „Zatrzymaj aborcję”.

Komunikat ordynariusza w tej sprawie został odczytany w niedzielę we wszystkich parafiach diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Zbiórki podpisów odbywać się będą 8 i 15 października, a w niektórych miastach już są prowadzone.

Jak przekonuje ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik kurii biskupiej w Koszalinie, ten apel biskupa to nie jest wtrącanie się Kościoła w politykę, bo ochrona życia to jest sprawa ogólnoludzka, a nie polityczna, czy światopoglądowa.

Zbiórka podpisów odbywa się także w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. To nie dziwi, bo to miejsce, gdzie można oddać swoje dziecko w „Oknie Życia”, bądź też szukać schronienia wobec przemocy domowej. "Okno życia" otwarte zostało w 2009 roku i od tego czasu jedno dziecko znalazło w nim schronienie. Miejsce to zapewnia rodzicom, czy matce, którzy z różnych powodów nie podejmują się wychowania swojego dziecka, by je anonimowo pozostawić w bezpiecznym miejscu, gdzie zostanie otoczone opieką i oddane do adopcji. To miejsce, które ratuje życie dziecka.

Zbiórka w całej Polsce potrwa do 15 listopada, a w ciągu 3 miesięcy Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję" musi złożyć u Marszałka Sejmu minimum 100 tys. podpisów.

Alicja Górska


ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie
s. Barbara Wilkowska, kierowniczka Domu Samotnej Matki w Koszalinie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto