Uroczystości ku czci św. Faustyny, patronki Łodzi

07-10-2017

Biskup senior Jan Zając z Krakowa przewodniczył sobotnim uroczystościom ku czci św. Faustyny, patronki Łodzi. Biskup Zając mówił do wiernych zgromadzonych w kościele św. Faustyny w Łodzi.

Podziel się ze znajomymi
Uroczystości ku czci św. Faustyny, patronki Łodzi
Uroczystości ku czci św. Faustyny, patronki Łodzi
Historię łódzkich objawień przypomniał, witając wiernych i biskupa z Krakowa, biskup Marek Marczak, administrator archidiecezji łódzkiej. W kazaniu biskup Jan Zając nawiązał między innymi do sobotniej akcji "Różaniec do granic". Apelował, aby czas poświęcony św. Faustynie przeżywać w obecności Matki Bożej Różańcowej.

Ten mistyczny wieczór, siostry i bracia, pragniemy przeżyć w obecności Matki Bożej Różańcowej. Bo z Nią dzisiaj w szczególny sposób otaczamy granice naszej ojczyzny, ogarniając modlitwą wszystkie rodziny, parafie i wspólnoty - archidiecezji łódzkiej i całego naszego kraju.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Kolejnym tematem sobotniej homilii biskupa Jana Zająca była rola kapłanów - w życiu św. Faustyny i współczesnych wiernych. Biskup przypomniał, że także w sobotę łodzianie modlili się w intencji świętości kapłanów.

Dzisiaj Kościół łódzki łączy się w modlitwie o świętość kapłanów. Dlatego też popatrzmy i rozważmy tę tajemnice kapłaństwa tej duchowej obecności apostołki Miłosierdzia, św. Faustyny. Helenka Kowalska od lat dziecięcych bardzo ceniła kapłaństwo, bo głęboko rozumiała jego godność i ogromną rolę, jaką Bóg wyznaczył swoim kapłanom.

Po mszy świętej w kościele św. Faustyny łodzianie przeszli w procesji - z relikwiami patronki miasta - do katedry. Tam odnowiony został akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Sobotnie uroczystości ku czci św. Faustyny miały charakter ogólnołódzki. Wcześniej, w czwartek, 5 października, wierni przeżywali odpust parafialny w kościele św. Faustyny, patronki Łodzi.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Bp Jan Zając - Matka Boża Różańcowa
Bp Jan Zając - kapłaństwo
Bp Jan Zając - cała homilia
Bp Marek Marczak - powitanie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto