Ratusz stawia na rowery!

09-10-2017

W Bydgoszczy stanie pół tysiąca stojaków na rowery. Ratusz czeka na opinie bydgoszczan, w jakich miejscach powinny zostać zorganizowane parkingi dla rowerzystów. Szczegóły znajdziecie na radioplus.bydgoszcz.pl

Podziel się ze znajomymi
stojaki
stojaki
W parze z budową nowych tras rowerowych oraz rozwojem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego coraz więcej bydgoszczan przekonuje się, że warto korzystać z tego środka transportu. Do największej liczby podróży na dwóch kółkach nadal najchętniej wykorzystywany jest własny rower.

- Chcemy wzmacniać ten pozytywny trend – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Dlatego do wiosny na terenie miasta ustawimy pół tysiąca stojaków na rowery. Był to jeden z postulatów środowisk rowerowych. Wspólnie liczymy, że ułatwi to poruszanie się po mieście i zachęci kolejnych bydgoszczan do wyboru tego środka transportu. Zgłoszenia o lokalizacji zostawiamy mieszkańcom, którzy najlepiej wiedzą, gdzie chcieliby pozostawiać rowery.

Stojaki na rowery będą ustawiane na terenach należących do miasta. Warunkiem jest też lokalizacja nie pogarszająca bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Wszystkie propozycje będą oceniane przez Zespół ds. Polityki Rowerowej. Ankietę niezbędną do wyrażenia swojej opinii można wypełnić na stronie www.bydgoszcz.pl

Na opinie ratusz czeka do 13 października. W jednej lokalizacji można zaproponować maksymalnie do 5 stojaków. Do swojej opinii można dołączać zdjęcia oraz wykorzystać interaktywną mapę.

Źródło: www.bydgoszcz.pl

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto