Nagrodzą twórców w Gdańsku

10-10-2017

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury, jest wyróżnieniem, które ma podkreślić działalność artystów młodego pokolenia.

Podziel się ze znajomymi
t
t
Jeszcze przez 10 dni można zgłaszać kandydatury młodych twórców gdańskich, którzy – odznaczając się osiągnięciami kulturalnymi – zasługują na szczególne wyróżnienie. Zaproszenie kierowane jest do radnych, gdańskich szkół artystycznych i instytucji, stowarzyszeń, fundacji i związków twórczych.


Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury, jest wyróżnieniem, które ma podkreślić działalność artystów młodego pokolenia, zarówno tych, którzy już zostali zauważeni, jak i tych, którzy tego wyróżnienia właśnie potrzebują. Organizatorzy zapraszają  do zgłaszania kandydatur nietuzinkowych, nieprzeciętnych.


Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawana jest od 2000 roku. W trakcie 17 edycji uhonorowano 104 artystów, wśród nich między innymi: Katarzynę Krakowiak, Natalię Cyrzan, Annę Miler, Macieja Moskwę, Marcina Zawickiego, Macieja Gańskiego, a w zeszłym roku: Krzysztofa Komendarka-Tymendorfa, Kamila Piotrowicza, Wojciecha Frycza.

Zeszłoroczni laureaci, wraz z przedstawicielami Rady Miasta Gdańska, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Uniwersytetu Gdańskiego i mediów, zasiądą w Kapitule oceniającej wnioski do Nagrody.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto