Parking miejski na Woli

11-10-2017

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na opracowanie analizy i oceny projektu miejskiego parkingu na Woli. W sumie na program Rada Miasta przeznaczyła 200 mln zł, co pozwoli na wybudowanie w ciągu najbliższych lat ok. 10 parkingów na ponad 2 tys. miejsc.

Podziel się ze znajomymi
Parking miejski na Woli
Parking miejski na Woli | ZTM

Nowy parking jest planowany pod boiskiem szkolnym przy Zespole Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego, przy ulicy Chłodnej 36/46. Boisko szkolne jest przeznaczone do modernizacji i te dwie inwestycje zostały skoordynowane. "To drugi parking podziemny, którego budowa jest przygotowywana, we wrześniu ogłoszony został przetarg na opracowanie koncepcji miejskiego parkingu na Mokotowie"- mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Parking miejski, który powstanie na Woli będzie miał dwie kondygnacje i pomieścić co najmniej 220 stanowisk postojowych, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz co najmniej cztery stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Obiekt będzie również wyposażony w systemy usprawniające ruch pojazdów: monitoring rejestrujący wjazd samochodów na parking, interaktywne tablice informacyjne czy system pozwalający określić ilość wolnych miejsc. Po zakończeniu budowy parkingu powstaną boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki ze sztuczną nawierzchnią, bieżnia, siłownia plenerowa, plac apelowy dla uczniów zespołu szkół oraz nowe, reprezentacyjne ogrodzenie placówki

Miasto będzie budowało parkingi podziemne aby samochody nie stały na chodnikach i placach. Parkingi podziemne będą usytuowanie tam gdzie miejsc do parkowania jest najmniej co pozwoli na zwiększenie liczby miejsc parkingowych dla mieszkańców i uwolnienie przestrzeni miejskiej przeznaczenie jej na inne cele, m.in. związane z ruchem pieszym i rowerowym oraz rozwojem społecznych i kulturowych funkcji ulic. Dostępność miejsc będzie można sprawdzić w Systemie Zarządzania Parkowaniem np. za pomocą aplikacji na smartfony. System będzie zbierać informacje o wolnych miejscach ale także na wydzielonych innych parkingach miejskich, np. parkingach Zarządu Terenów Publicznych. Ułatwi to znalezienie miejsca do parkowania a tym samym zmniejszy liczbę aut krążących po mieście w poszukiwaniu miejsca.

Według szacunków ZDM ok. 30 proc. ruchu w centrum generują kierowcy szukający miejsc postojowych.W sumie na program Rada Miasta przeznaczyła 200 mln zł, co pozwoli na wybudowanie w ciągu najbliższych lat ok. 10 parkingów na ponad 2 tys. miejsc. Budową parkingów zajmuje się pion inwestycyjny Zarządu Transportu Miejskiego, późniejszym zarządzaniem natomiast Zarząd Dróg Miejskich.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto