Czwartki w Historycznym

11-10-2017

Bezpłatne spotkanie jutro o godz. 17:00 w Domu Uphagena. Zakończy się ono konkursem, podczas którego będzie można wygrać katalog wystawy „Gdańszczanin na plaży…” zawierający ilustracje oraz informacje o tematyce wystawy.

Podziel się ze znajomymi
k
k
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska w ramach Czwartków w Historycznym zaprasza do poznania historii gdańskich kąpielisk morskich. Bezpłatne spotkanie jutro o godz. 17:00 w Domu Uphagena. Zakończy się ono konkursem, podczas którego będzie można wygrać katalog wystawy „Gdańszczanin na plaży…” zawierający ilustracje oraz informacje o tematyce wystawy.

Czwartki w Historycznym to oferta umożliwiająca spędzenie popołudnia z historią Gdańska. W ramach cyklu organizowane są konferencje, wykłady, oprowadzania kuratorskie, albo promocje książek. W najbliższy czwartek muzealnicy z MHMG opowiedzą o historii gdańskich plaż do 1939 r.


- Wystawa Gdańszczanin na plaży… opowiada poprzez pryzmat gdańskich kąpielisk o tym jak nasi przodkowie wypoczywali nad morzem. W ramach godzinnego spaceru po wystawie odpowiemy na pytania ile kąpielisk morskich funkcjonowało w Gdańsku do wybuchu II Wojny Światowej? Dlaczego w XIX w. ludzie chętnie wypoczywali nad Bałtykiem? Co wówczas oferowały turystom gdańskie plaże? Poruszymy także wątki związane z modą plażową. Formuła naszych spotkań jest otwarta. Każdy zainteresowany może zadać pytania dotyczące omawianej na spotkaniu tematyki i otrzymać odpowiedzi, których nie mogliśmy omówić na wystawie – mówi dr Janusz Dargacz z MHMG – kurator wystawy i organizator wydarzenia.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto