SKM zawiadamia policję o próbach okradania biletomatów.

11-10-2017

By uniemożliwić ten proceder, tymczasowo zablokowano możliwość płacenia w biletomatach monetami pięciozłotowymi. Trwa kalibracja czytników biletomatów.

Podziel się ze znajomymi
j
j


Na początku września do kasjerek SKM zaczęli zgłaszać się podróżni , którzy kupowali bilety w biletomatach . Gdy płacili monetami pięciozłotowymi , zamiast reszty w bilonie , z urządzeń wypadały stare monety sprzed denominacji, wycofane z obiegu w 1995 roku . Do tych monet były przyklejone paski folii , które miały je dociążyć, by waga była identyczna z obecnie używanymi pięciozłotówkami.

Do wczoraj ( czyli do 10-ego października ) odnotowaliśmy 174 przypadki prób płacenia tak spreparowanymi monetami - powiedział Radiu Plus rzecznik PKP SKM w Trójmieście Tomasz Złotoś. W związku z tym komendant Służby Ochrony Kolei SKM w Trójmieście złoży zawiadomienie o popełnionym przestępstwie .

By uniemożliwić ten proceder, tymczasowo zablokowano możliwość płacenia w biletomatach monetami pięciozłotowymi. Trwa kalibracja czytników biletomatów.Ma ona wyeliminować możliwość płacenia innymi monetami, niż te, które są w oficjalnym obiegu. Kalibracja i testy potrwają kilka dni . Po ich zakończeniu i upewnieniu się, że biletomaty już nie przyjmują " fałszywek" ,SKM przywróci możliwość płacenia pięciozłotówkami.Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto