W Zakopanem pojawią się multimedialne ławeczki

11-10-2017

Spacerując po Zakopanem będzie można usiąść na ławeczce i posłuchać góralskiej muzyki! Nowa atrakcja turystyczna pod Giewontem pojawi się za dwa lata.

Podziel się ze znajomymi
Fot. foter.com/CC
Fot. foter.com/CC
Urząd miasta chce postawić w Zakopanem kilka multimedialnych ławeczek, które będą wyposażone w odtwarzacze muzyczne. Mają one opowiadać o historii miasta. Podobne ławki znajdują się w Warszawie, gdzie można posłuchać utworów Chopina.

- Ławeczki będą na przykład mówiły o znanych postaciach z historii Zakopanego - mówi Joanna Staszak, naczelnik wydziału kultury urzędu miasta pod Giewontem. - Staraliśmy się wybrać miejsca w taki sposób, aby były jak najbliżej punktów związanych z tymi znanymi osobami. Chodzi między innymi o Karola Szymanowskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza czy Kornela Makuszyńskiego.

Zanim wszystkie multimedialne ławeczki pojawią się na ulicach miasta, zakopiański magistrat chce zrobić test i sprawdzić, czy ławki - a właściwie ich elektroniczne elementy - wytrzymają warunki atmosferyczne panujące na Podhalu przez cały rok.
Posłuchaj materiału Łukasza Bobka

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto