Czy ktoś zatruwa wodę w Czarnym Dunajcu?

12-10-2017

Gmina Czarny Dunajec składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie zanieczyszczenia miejscowego wodociągu. Władze gminy zdecydowały się zawiadomić śledczych, bo jak podejrzewają ktoś zatruł ich wodociąg fenolem.

Podziel się ze znajomymi
woda podwyżka
woda podwyżka | wroclaw.pl
Wszystko zaczęło się pod koniec sierpnia, gdy woda w kranach nagle zaczęła śmierdzieć. Początkowo Urząd Gminy podejrzewał, że to zatrucie bakteriami e.coli, które już w miejscowości się zdarzało. Badanie jednak tego nie potwierdziły, zrobiono więc kolejne testy. Na początku października pojawiło się podejrzenie, że może to być fenol, który wydziela nieprzyjemny zapach po zmieszaniu ze środkiem chemicznym.używanym do dezynfekcji ujęcia wody. Do tej pory jednak nie udało się znaleźć źródła zatrucia a co za tym idzie wyczyścić wodociąg.

Sanepid zdecydował, że woda nie nadaje się do spożycia a wójt gminy Józef Babicz uznał, że do zatrucia wody mogło dojść na skutek umyślnego działania, zgłosił więc sprawę do prokuratury. Mieszkańcy Czarnego Dunajca cały czas muszą korzystać z wody, która dowożona jest do wioski beczkowozami. W związku z tym, gmina zdecydowała o obniżeniu opłat dostawę wody, za III kwartał tego roku mieszkańcy zapłacą połowę ceny.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto