Rusza 33 Warszawski Festiwal Filmowy

13-10-2017

Ponad 200 filmów - krótko i pełnometrażowych - zobaczymy podczas tegorocznego, 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Organizatorzy wydarzenia, które odbędzie się w dniach 13-22 października, zaplanowali niemalże 70 premier.

Podziel się ze znajomymi
Rusza 33 Warszawski Festiwal Filmowy
Rusza 33 Warszawski Festiwal Filmowy | materiały prasowe
"Program, który nasi widzowie obejrzą w trakcie 33. festiwalu, jest wynikiem wielomiesięcznej selekcji, do której zgłoszono ponad 4500 filmów z 99 krajów świata. Ta liczba wzrasta co roku, ale to jest nasz rekord. Do programu zaprosiliśmy 119 filmów pełnometrażowych i 76 krótkometrażowych z 36 krajów. Nie staramy się, żeby tych filmów było szczególnie dużo. Są festiwale, które mają po filmów 200, 300 czy 500, ale zapewniam, że selekcja była uczciwa i bezlitosna" - mówi dyrektor warszawskiego festiwalu Stefan Laudyn. 

Część spośród prezentowanych filmów będzie miało swoje premiery - 28 światowe, 27 międzynarodowe, 13 europejskie. Prezentowane na festiwalu produkcje powalczą ze sobą w kilku kategoriach, w tym w najważniejszej - Konkursie Międzynarodowym, pomyślanej dla filmów fabularnych powyżej 60 minut. Najlepszy film Konkursu Głównego wybierze jury w składzie: Claudia Landsberger, Jan Hryniak, Denis Ivanov, Eran Riklis oraz Ivica Zubak. Ponadto podczas festiwalu odbędą się: Konkurs Filmów 1-2 dla pierwszych i drugich pełnometrażówek w dorobku ich reżyserów a także zaplanowano pokazy filmów w ramach pięciu sekcji niekonkursowych   

Projekcje będą się odbywały w Multikinie w Złotych Tarasach oraz w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki. Każdego dnia oprócz pokazów zaplanowano spotkania z twórcami. 32. Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 13-22 października.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto