Kraków świętował Dzień Niepodległości

13-11-2017

Msza święta na Wawelu, koncert orkiestry wojskowej, polonez na Rynku Głównym i tradycyjna lekcja śpiewania. Tak Kraków obchodził Święto Niepodległości.

Podziel się ze znajomymi
Fot. DrabikPany via Foter.com / CC BY
Fot. DrabikPany via Foter.com / CC BY
W tym roku nie było uroczystego pochodu, to przez remont ulicy Basztowej. Za to przez cały dzień krakowianom były rozdawane biało-czerwone flagi. W narodowych barwach zaświeciły się też kładka Bernatka, estakada Lipska-Wielicka i TAURON Arena Kraków.

- Modlimy się dziś za Rzeczpospolitą, aby obroniła swoja nie tylko polityczną ale przede wszystkim duchową niepodległość i suwerenność - tak mówił w sobotę na Wawelu abp. Marek Jędraszewski. W trakcie uroczystej Mszy św. za Ojczyznę metropolita krakowski podkreślał, że Polska powinna wciąż nieugięcie trwać przy swoich chrześcijańskich korzeniach. Jak dodał hierarcha, cytując wystąpienie premier Beaty Szydło - to w Polsce i w Warszawie rozgrywają się ważne dla Polski sprawy, a nie w innych stolicach Europy i świata.

W Mszy świętej na Wawelu wzięli też udział Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. W Katedrze Wawelskiej złożyli kwiaty przy sarkofagach Lecha i Marii Kaczyńskich oraz marszałka Józefa Piłsudskiego.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto