Dzięki konkursowi podnoszona jest świadomość ekologiczna

14-11-2017

Jest projekt zagospodarowania dziedzińca Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Pracę zgłosiła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie korzystając z konkursu zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska. Czy projekt doczeka się realizacji, tego jeszcze nie wiadomo, choć zrobił ogromne wrażenie na jury, które oceniało nadesłane propozycje.

Podziel się ze znajomymi
Dzięki konkursowi młodzi podnoszą swoją świadomość ekologiczną
Dzięki konkursowi młodzi podnoszą swoją świadomość ekologiczną | Wojciech Orłowski
Dziś wręczone zostały nagrody dla laureatów dwóch konkursów, które zorganizowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Pierwszy dotyczył projektu fotograficznego pt. „Siła przyrody” i za cel miał propagowanie wiedzy dotyczącej przyrody oraz ochrony środowiska. Drugi natomiast był wyzwaniem dla miłośników architektury i zagospodarowania terenu oraz zieleni, który zatytułowano „Ogród w środku miasta”.

Wśród nagrodzonych w pierwszej kategorii konkursu pierwsze miejsce zajęły: Sara Strzelecka z Witkowa i Weronika Olejniczak z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, a wyróżnienia zostały przyznane: Bartłomiejowi Degórskiemu, Julii Stachowiak, Jackowi Przeworskiemu, Laurze Stelmach, Mateuszowi Sporakowskiemu. W drugiej kategorii zwyciężył projekt zagospodarowania dziedzińca Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, który stworzyła Weronika Mellem z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie. Wyróżnienia przyznano także Grzegorzowi Dutkiewiczowi i Magdalenie Winkel.

Projekt dziedzińca został wykonany poprawnie i być może kiedyś doczeka się nawet realizacji. To jest takie spojrzenie bardzo nowoczesne i chodziło również o to, żeby było funkcjonalne. Jest dosyć lekkie, bo znajduje się nad garażem i nie ma tam roślinności w gruncie, tylko w donicach. Jest także fontanna typu mokry chodnik, trzydyszowa oraz bujak dla dzieci, jak rodzice przychodzą do starostwa pozałatwiać swoje spraw, a w tym czasie dzieci nie muszą się nudzić, tylko mogą się przez chwilę pobawić i są też ławki, żeby pracownicy w czasie przerwy mogli usiąść i trochę odpocząć – opowiada Weronika Mellem.
Więcej w materiale dźwiękowym Wojciecha Orłowskiego.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto