Powstaje droga rowerowa na ul. Kasprzaka

15-11-2017

Ruszyły prace przy budowie drogi dla rowerów na ul. Kasprzaka. Drogowcy ogłosili także przetarg na budowę drugiego etapu tej inwestycji - na ul. Połczyńskiej. Po ukończeniu obydwu etapów, powstanie trasa prowadząca z Bemowa na Pragę przez Wolę i Śródmieście.

Podziel się ze znajomymi
Powstaje droga rowerowa na ul. Kasprzaka
Powstaje droga rowerowa na ul. Kasprzaka | Zarząd Dróg Miejskich
Roboty rozpoczęły się przy skrzyżowaniu z ul. Ordona, gdzie teraz kończy się korytarz rowerowy łączący Wolę ze Śródmieściem. W ramach prac trwających po południowej stronie w ciągu ulic Kasprzaka-Wolska-Połczyńska, powstanie 2,5-kilometrowy odcinek drogi rowerowej. Nowa trasa połączy się z pasami rowerowymi na tej ulicy oraz zostanie dowiązana do istniejącej trasy rowerowej wzdłuż ul. Kasprzaka. Pierwszy etap robót zakończy się na skrzyżowaniu z ul. Dźwigową oraz Powstańców Śląskich. Nowo powstająca trasa zostanie połączona z istniejącymi już  pasami rowerowymi na Dźwigowej oraz drogą rowerową na Powstańców Śląskich. Budowa potrwa do czerwca 2018 r.

Drogowcy będą równocześnie prowadzić drugi etap prac, który obejmuje drogę dla rowerów po południowej stronie ul. Połczyńskiej na zachód od Dźwigowej aż do granicy miasta. Inwestycja połączy się z budowaną drogą rowerową po północnej stronie Połczyńskiej od ul. Powstańców Śląskich do ul. Szeligowskiej. Budowa zakończy się na wysokości ulicy Gierdziejewskiego, gdzie jest już gotowa infrastruktura rowerowa. Po ukończeniu obydwu etapów rowerzyści będą mieli do dyspozycji spójny korytarz transportowy wschód-zachód czyli z Bemowa na Pragę przez Wolę i Śródmieście. Łączna długość to około 12 kilometrów. 


Nowe drogi rowerowe powstają w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, a  przy wsparciu Unii Europejskiej. Łącznie w ramach  powstanie ponad 73 kilometry infrastruktury dla rowerzystów.Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto